Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

JP Morgan’a Göre Bitcoin Fiyatı Olması Gerekenin Çok Üstünde

JPMorgan Chase Global Araştırma Başkanı Joyce Chang, Bitcoin'deki kurumsal yatırımcı artışının endişe verici olduğunu belirtti.
JP Morgan’a Göre Bitcoin Fiyatı Olması Gerekenin Çok Üstünde

Bitcoin ve altcoinlerin son dönemde değer kazanması, finans sektöründeki kurumların dikkatini çekmeye devam ediyor. Daha önce yaptığı açıklamalar ile yankı uyandıran JP Morgan, Bitcoin fiyatına dair yeni bir değerlendirmede bulundu. JP Morgan Chase Global Araştırma Başkanı Joyce Chang, piyasadaki kurumsal yatırımcı sayısındaki artışın endişe verici olduğunu söyledi.

Artan kurumsal ilgi nedeniyle Bitcoin fiyatının olması gerekenden fazla olduğuna dikkat çeken Chang, durumdan dolayı endişeli olduklarını ifade etti. Hatırlanacağı üzere Tesla, MicroStrategy ve Square gibi şirketler yüklü Bitcoin alımları gerçekleştirdi. Bu alımlar kripto paranın değerinin artmasına neden oldu. BTC geçtiğimiz haftalarda 58 bin doları geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Kripto Paraların Popüler Olması Endişe Yaratıyor

Kripto Paraların Popüler Olması Endişe Yaratıyor

JP Morgan yöneticisi Chang, kripto para birimlerinin popülaritesi ile bağlantılı kısa vadeli sorunlar olduğunu belirtiyor. Chang, “Bitcoin ve kripto paraların değerlemesi konusunda endişeliyiz. Geçtiğimiz yılın eylül ayından bu yana Bitcoin için yüksek bir sayı olan 11 milyar dolarlık girişin piyasa değerini 700 milyar dolar artırdığını gördük.” diye konuştu.

Geleneksel yatırımcılara talebin devam edeceğine inandığını düşünen JP Morgan yöneticisi, büyük öz sermayenin düşüşü sırasında, Bitcoin’in etkili bir hedge olduğunu göremediklerini söyledi.

BTC 48 bin dolar seviyesinde
Kaynak: piyasa.paratic.com

Bitcoin dünden bu yana değer kaybını sürdürüyor. Geçtiğimiz gün 50.000 dolar seviyesini geçen BTC, burada tutunamadı ve yüzde 4’ten fazla düşüş yaşayarak 46.000 dolara kadar geriledi. Kripto para yazım itibariyle 48.000 bandında işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum