Yatırım yapmaya başla!

JP Morgan 2019 için Brent Petrol Fiyat Tahminini Düşürdü

JP Morgan, 2019 için Brent petrol tahminini 83.50 dolardan 73 dolara düşürdü. Detaylar aşağıda;
JP Morgan 2019 için Brent Petrol Fiyat Tahminini Düşürdü

JP Morgan 2019 için petrol görünümünü revize ederek Brent petrol fiyat tahmini 83.50 dolardan 73 dolara düşürdüğünü açıkladı. JP Morgan’ın Asya-Pasifik petrol ve gaz biriminin başkanı Scott Darling, CNBC’ye verdiği demeçte, yatırım bankasının Kuzey Amerika arzının önümüzdeki yılın ikinci yarısında artacak olması nedeniyle görünümü revize ettiğini söyledi.

2019 için tahminini 73 dolara çekmesinin aynında JP Morgan, 2019 için Brent petrol fiyat tahminin de 64 dolar olarak belirtti. Bu noktada Perşembe günü Brent petrolün 63.45 dolar seviyesinden işlem görürken, aynı saatlerde ABD Batı Teksas türü petrolün ise varil başına 54.61 dolar seviyesinden işlem gördüğü bilgisi verildi.

JP Morgan’dan Scott Darling, konuşmasında ayrıca talep artışının özellikle de OPEC’in bu yılın başlarında üretimi artırmaya karar vermesinden sonra önemli olacağını aktardı.

 JP Morgan Scott Darling 2019 Petrol Fiyat Tahminini Düşürdü Keza piyasa şu anda grubun rehberlik için 6 Aralık’ta gerçekleştireceği bir sonraki toplantıya odaklanmıştı. Darling burada konuyla ilgili OPEC’in petrol piyasasını dengelemek için gelecek yıl boyunca petrol üretimini günde 1.2 milyon varil indirmesi gerektiğini dile getirdi.

Petrol fiyatlarını buradan takip edin!

Trump’ın İran yaptırımları nedeniyle Ekim ayında son yılların en yüksek seviyelerine çıkan ham petrol fiyatları, yıl başından bu yana inişler çıkışlar yaşamıştı.

Trump'ın İran Yaptırımları Petrol Fiyatlarını Düşürdü Zira OPEC’in üçüncü büyük üreticisi konumundaki İran’a yönelik ABD yaptırımları, yıl boyunca petrol fiyatları üzerinde baskı oluşturmuştu. Ayrıca yaptırımlar yürürlüğe girmeden bir ay önce büyük ham petrol ölçütleri, dört yılın en yüksek seviyelerine yükselmişti.

Daha geniş bir piyasa satış dalgası ve gelecek yıl arzın talebi geride bırakacağı konusundaki fikir birliği petrol fiyatlarını Ekim ayının başlarından bu yana yüzde 30 aşağıya çekmişti. JP Morgan’dan Darling burada, ABD siyasetinin rol oynadığını fakat olayın hala arz talep odaklı olduğunu aktardı.

Tüm bunların ötesinde JP Morgan yöneticisinin açıklamalarının Trump’ın tehditkar yorumları sonrasında yükselen petrol fiyatları üzerine gelmesi dikkat çekti. Nitekim Trump Suudi Arabistan ile yapılan ticari anlaşmadan vazgeçmeyeceklerini dile getirmiş, Twitter’dan da “Teşekkürler Suudi Arabistan ama fiyatlar daha da düşmeli” ifadeleriyle bir paylaşım yapmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum