Yatırım yapmaya başla!

İlk Filmiyle 245 Milyon Dolar Gişe Yapan Jordan Peele Yönetmenliğe Odaklanıyor!

İlk yönetmenlik deneyimiyle büyük başarı yakalayan Jordan Peele, oyunculuğu bıraktığını açıkladı. Ayrıntılar haberimizde;
İlk Filmiyle 245 Milyon Dolar Gişe Yapan Jordan Peele Yönetmenliğe Odaklanıyor!

Oyunculuğu ve yönetmenliği aynı anda yürüten pek çok ünlü isim olduğunu biliyoruz. Ancak bazıları, yönetmenlik tutkusunun daha ağır bastığını söyleyerek kariyerini sahne arkasında devam ettirme kararı alıyor.

Mesela; daha geçtiğimiz günlerde aktörlüğü bıraktığını söyleyen George Clooney gibi! İlaveten; Oscar ödüllü oyuncu Daniel Day-Lewis’in de emeklilik açıklamaları ile sektörü şaşırtanlar arasında olduğunu belirtelim. İşte tam da bu noktada; yazar, yönetmen ve oyuncu olarak tanınan Jordan Peele de benzer bir kararla gündeme geldi. Ayrıntılar aşağıda;

CBS’ye konuşan ünlü isim, açıklamalarıyla oyunculuğu bırakan ünlüler kervanına katıldı.

Jordan Peele Oyunculuğu BıraktıBir daha aktörlük yapmayacağını dile getiren Jordan Peele, oyunculuğun yönetmenlik kadar eğlenceli olmadığını söyledi. Sonuçta; Jordan Peele ilk yönetmenlik deneyimiyle büyük bir çıkış yapmıştı.

Öyle ki Get Out filmi En İyi Senaryo dalında 2018 BAFTA Ödülleri’ne aday gösterilmişti. Ayrıca hem seyirciden hem de eleştirmenlerden tam not alan filmin Oscar adaylıklarına da damga vurması bekleniyor.

Neticede; Peele ilk yönetmenlik deneyimi olmasına rağmen Get Out’la büyük başarı yakaladı.

Get Out Filmi ile Başarı Yakaladı4.5 milyon dolarlık bütçeyle çekilen Get Out’un başarısını, 254 milyon dolarlık gişe hasılatı yapmasından anlayabilirsiniz. İşte bu nedenle olsa gerek yapımcı şirket Universal, şimdiden Jordan Peele’le bir sonraki projesi için el sıkıştı.

Kısacası; Key & Peele isimli skeç dizisiyle ünlenen Jordan Peele bundan sonra yönetmenliğe odaklanacak.

Jordan Peele Oyunculuğu BıraktıAncak seslendirme yapmaya devam edip etmeyeceği henüz bilinmiyor. Yeri gelmişken kendisinin en iyi yabancı diziler arasındaki Fargo’nın ilk sezonunda ve komedi filmi Keanu’da rol aldığını da belirtelim. Öte yandan Jordan Peele; Netflix’in 2017’de en çok izlenenler listesinde ilk sıralarda gelen Big Mouth dizisinde de seslendirme yapmıştı.

Uzun lafın kısası; çok yönlü bir sanatçı olan Jordan Peele’in önümüzdeki dönemlerde daha pek çok başarılı yapıma imzasını atması bekleniyor. Kendisi de bunun farkında olarak bundan sonraki ödüllerini sahne önündeki değil arkasındaki performansıyla almayı planlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum