Yatırım yapmaya başla!

Wall Street Kurdu Jordan Belfort Jamie Dimon’un Bitcoin Yorumunu Destekledi

Belki de dünyanın en ünlü dolandırıcısı olan Jordan Belfort, Jamie Dimon'un yorumunu destekleyerek dikkatleri çekti. İşte detaylar;
Wall Street Kurdu Jordan Belfort Jamie Dimon’un Bitcoin Yorumunu Destekledi

JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon’un bitcoinin dolandırıcılık olduğunu söylemesinin ardından günler geçti. Ama bu konuşma o kadar sansasyon yarattı ki etkileri hala devam ediyor. Üstelik bankanın konuşma sonrasında büyük bir bitcoin alımı gerçekleştirmesi, ortalığın daha da karışmasına neden olmuştu. Ünlü dolandırıcı diye tanımlayabileceğimiz Jordan Belfort ise hiç beklenmedik bir şekilde Dimon’u destekledi.

Finans sitesi TheStreet’e konuşan Wall Street Kurdu Belfort, Dimon’un dolandırıcılık yorumuna kesinlikle katıldığını dile getirdi.

Jordan Belfort Dimon Haklı Dedi

“Bence de harika bir tercih değil,” diyen Belfort, Way of the Wolf isimli yeni bir kitap çıkarttı. Tam da bu sırada böyle bir açıklama yapması ise kaybettiği ününü hafızalarda yeniden canlandırmak olarak algılanabilir. Jordan Belfort’un dolandırdığı kişilere 100 milyon dolar borcu var ve yazdığı kitapların gelirini bunun için kullanıyor.

Belfort yaptığı bitcoin yorumunun, kripto paraların var olmayacağı anlamına gelmediğine de dikkat çekti.

Bitcoin Var Olacak Dedi

Aynı zamanda kripto paraların genel olarak dolandırıcılık olmadığını; ama var olmaları için merkezi hükümetlerin desteğini almaları gerektiğini söyledi.

Belfort; bir merkez bankası veya konsorsiyum tarafından yaratılan ya da desteklenen kripto paranın herkes tarafından tutulacağını da belirtti.

Merkez Bankaları Tarafından Desteklenmeli

En nihayetinde hükümetlerin, merkez bankalarının ve yatırımcıların kripto paralara inanacağını; ama bunun için belli bir düzenleme gelmesi gerektiğini düşünen isimlerden birisi de Jordan Belfort oldu.

Jordan Belfort bitcoin ile ilgili olarak, siber güvenlik risklerine ve kripto paraların altında yatan teknolojiye de değindi.

Belfort Siber Güvenlik ve Teknolojiye Dikkat Çekti

Kripto paraların bir geleceği olmasına karşın, bilgisayar korsanlarının kişilerin başına bela olmaktan vazgeçmeyeceğine dikkat çekti. Tüm parasını bu nedenle kaybeden insanlar tanıdığından bahseden Belfort, kendi için hiçbir zaman bitcoin almayacağını belirtiyor.

Bitcoin almayın demeyen Belfort, “çok hızlı bir şekilde kaybolabilecek şeylere çok fazla para yatırmak konusunda dikkatli olunması gerektiğini söylüyorum,” diyor.

Unutulmaz filmler arasına adını yazdıran Para Avcısı (The Wolf of Wall Street) filmi ve aynı isimli kitabı ile tüm dünya, Belfort’u tanıdı diyebiliriz. Bu nedenle onun sözlerine itibar eden sayısı az olabilir; ama hatırı sayılır miktarda hayranı olduğu da aşikar. Şimdi ise “Way of the Wolf” kitabı ses getirmeye hazırlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum