Yatırım yapmaya başla!

Jordan Belfort: Bitcoin Önce 50 Bin Doları, Sonra Sıfırı Görecek!

Bitcoin fiyatlarında sert düşüşler meydana gelirken çılgın yorumlar gelmeye devam ediyor. İşte bitcoin için hem sıfırı hem de 50 bin doları görecek yorumları;
Jordan Belfort: Bitcoin Önce 50 Bin Doları, Sonra Sıfırı Görecek!

Bitcoin fiyatlarında sert düşüş yaşanırken, tıpkı yükselişinde olduğu gibi çılgın yorumlar gelmeye devam ediyor. Kimilerine göre bitcoinin sonu çoktan geldi ve elinde BTC tutanlar batıyorlar. Kimilerine göreyse henüz her şey bitmiş değil ve bitcoin yükselişe geçmek için güç topluyor. Elbette bu iki uçta yer alan yorumların gerçekçiliği de sorgulanır hale geldi. Çünkü Jamie Dimon gibi ilk başta desteklemeyen birkaç isim, şimdi taraftar olma yolunda ilerliyor.

Jordan Belfort, Patrick Bet-David ile yaptığı bir röportajda bitcoin için dikkat çekici yorumlarda bulundu.

Jordan Belfort Patrick Bet-David Röportaj

“Wolf of Wall Street” lakabıyla tanınan ve aynı isimli filmde Leonardo DiCaprio‘nun canlandırmasıyla tanıdığımız bu isim, daha önce de bitcoin için yorumlar yapmıştı. Ama bu seferki yorumu diğerlerine göre daha iddialıya benziyor. Belfort, daha önceki yorumunda Jamie Dimon’un dolandırıcılık yorumuna destek vermişti.

Jordan Belfort, röportajda bitcoinin bir aldatmaca olduğuna ve mali anarşistlerin yaratılışına atıfta bulunduğuna inanmadığını dile getirdi.

Belfort Yeni Bitcoin Yorumu

Bitcoinin “manipülasyon için mükemmel bir fırtına” olduğunu da söyleyen Belfort, tıpkı Dimon gibi Belfort’un da önceki yorumundan sonra yön değiştirmişe benziyor. Bitcoin fiyatındaki artışa ve kripto paraların uygunsuz kullanımına da dikkat çekiyor. Tüm bunlar nedeniyle de Belfort, bitcoinin yatırım için uygun bir araç olmadığını dile getiriyor.

Belfort, “BTC para birimi olarak kullanılmak üzere tasarlanmış bir şey ve yatırım aracı olarak kullanılıyor,” demeyi de ihmal etmedi.

Bitcoin Amaç Dışı Kullanılıyor

Bu yorumuna istinaden bitcoinin artık 20 bin dolar veya 100 dolar olmasının hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini belirtti. Belfort bu sözlerine ek olarak ilginç bir iddiada da bulundu. Bitcoinin artık öldüğünü belirten Belfort, bitcoin cash’in geleceğin kripto parası olduğunu ve fiyatlarının fırlayacağını söyledi.

Polychain Capital’ın kurucusu olan Olaf Carlson-Wee‘nin elindeki bütün bitcoini sattığını ve bitcoin cash’e geçtiğini söyledi.

Olaf Carlson-Wee Ethereum Aldı İddiası

Ama bu hareket henüz doğrulanmadı. Aynı zamanda CNBC’ye ethereum hakkında verdiği bir röportaj nedeniyle bazı Reddit kullanıcıları Carlson-Wee’nin tüm varlıklarını ethere taşıdığını düşünmeye başlamıştı. Belfort bitcoini, “kuzu postuna bürünmüş kurt” şeklinde tanımladı ve fiyatının sıfırı görmeden önce 50 bin doları göreceğini söyledi.

Bitcoindeki kayıplar ise artmaya devam ediyor. Dün 8 bin dolara yaklaştı ve bazı borsalarda 7 bin 540 dolara kadar geriledi.

Bitcoin 8000 Doların Altını Gördü

Kimileri için bu düşük seviyeler bitcoinde alım fırsatı olarak görüldü. Son 5 günde % 34,6 oranında değer kaybeden bitcoin, 18 Kasım 2017 tarihinden bu yana görülen en düşük seviyelerini kaydetti. Piyasa değeri ise 20 milyar doların üstünde azaldı. 2018’in başından Ocak ayının sonuna kadar da piyasa değeri 65 milyon dolar geriledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum