Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Johnson & Johnson Aşı Satışları 1Ç21’de 100 Milyon $ Oldu

Johnson & Johnson 2021’in ilk çeyreğinde Covid-19 aşısının satışlara 100 milyon dolar eklediğini açıkladı. Rapor, şirketin Covid aşısının ABD’de askıya alınmasının yankıları sürerken geldi.
Johnson & Johnson Aşı Satışları 1Ç21’de 100 Milyon $ Oldu

Devam eden ABD kazanç sezonunda Johnson & Johnson da ilk çeyrekte beklentilerin üzerinde rakamlar açıkladı.

Son dönemde kan pıhtılaşması sorunuyla gündeme gelen ABD’li ilaç şirketi Johnson & Johnson, ABD’de askıya alınan Covid-19 aşısının ilk çeyrek satışlarının 100 milyon dolar olduğunu bildirdi.

Düzeltilmiş hisse başına kazanç 2,34 dolarlık beklentilere kıyasla 2,59 dolar olurken bu yüzde 12,6’lık artışı temsil etti.

İlk çeyrek satışları yüzde 7,9’luk güçlü büyümeyi yansıtarak 22,3 milyar dolara yükseldi.
Johnson & Johnson Hisse Açılış Öncesi Düşüş
Görsel Kaynak: MarketWatch

Aynı zamanda şirket düzeltilmiş operasyonel satış büyümesi için 2021 tam yıl beklentisini yüzde 9,3’e yükseltti.

New York Borsası’nda işlem gören Johnson & Johnson hisseleri, TSİ 14.35’te yüzde 0,5’e yakın ekside hareket ederken görüldü.

26 Ocak’ta 173,65 dolarla tüm zamanların rekorunu kıran hisseler, açılış öncesi işlemlerde hafif ekside hareket etti. Dün 162,69 dolardan kapanış yapan JNJ kodlu hisselerin yıl başından bu yana getirisi ise yüzde 3,37 artıda kaydedildi.

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Alex Gorsky, şirketin ilk çeyrekte güçlü bir performans sergilediğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Bu sonuçları sağlama ve aynı zamanda sağlam yaşam iyileştirici ilaçlar, ürünler ve çözümler hattımızı bu zamanlarda ilerletme yeteneği, işimizin gücünün ve dayanıklılığının ve Johnson & Johnson’ın 135 bin çalışanının adanmışlığının bir kanıtıdır.”Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum