Yatırım yapmaya başla!

Johnson & Johnson “AAA” Derecesi, Moody’s Raporu ve JNJ Değerlendirmesi

Johnson & Johnson derecesine kaynak görülen faktörler, Moody's verileri ışığında şirkete bakış ve JNJ hisse senedinin teknik bakışta ele alınması.
Johnson & Johnson “AAA” Derecesi, Moody’s Raporu ve JNJ Değerlendirmesi

15 Şubat 2019 tarihli Moody’s Yatırımcı Servisi’nin, Johnson & Johnson’ın ve aynı analitik düzlem ile ilişkili diğer derecelendirmelerin periyodik değerlendirilmesinin tamamlandığı açıklandı.

İnceleme, Moody’s’in derecelendirmeleri ile ilgili ana metodolojilere uygunluğunu, son gelişmelerle ve benzer şekilde derecelendirilmiş şirketler ile karşılaştırmalı olarak ele alınan bir portföy ışığında yapıldığı belirtildi. (1 Ocak 2019’dan bu yana, Moody’s’ her periyodik incelemenin ardından tamamlandığını duyurmak için bir basın açıklaması yapıyor.)

Açıklama, bir kredi derecelendirme niteliğinde görülmemekte. Yakın gelecekte bir kredi derecelendirme çalışmasının muhtemel olup olmadığını da ifade eden bir anlam taşımamakta. Açıklamada yer alan bilgilerden çıkarılan sonuca göre kredi derecelendirme ve görünüm notlamasında bu verinin rol amladığına da değinildi.

Johnson & Johnson Derecesine Kaynak Faktörler

Şirketin AAA Derecesine Dair FaktörlerJohnson & Johnson AAA derecesine sahip. Bu not şirketin 80 milyar doları aşkın gelirini, güçlü ürünleri ve coğrafi çeşitliliği, yüksek kar marjları ve düşük finansal kaldıraç oranınlarına dayalı başarılı bir finansal duruşunu yansıttığı gözlenebilir. Şirketin üç büyük alandan oluşan gücü (ilaçlar, tıbbi cihazlar ve tüketici ürünleri) AAA derecesinin temelini oluşturan kaynaklar arasında değerlendiriliyor.

Bazı farmasötik (ilaçların üretimi ve piyasaya sunuluşu anlamında kullanılan bir terim) patent sürelerinin sona ermesi, J&J’nin 2019 toplam büyümesini tek haneli rakamlarla sınırlayabilir, ancak Imbruvica, Darzalex ve Tremfya gibi yeni ilaç satışlarında gözlenen artışlar 2019 yılından sonra büyümeyi artırabilir.

Risklere Bakış ve JNJ Hissesi Hareketleri

Riskler Gündemi ve Hisse Senedi JNJ HareketleriSunulan raporda riskler cephesinde ele alınan konulara şirketin devam eden dava süreçleri de eklenirken, sektörel konsolidasyonun ortasında büyük satınalmalarla ilgili olay riskilere de yer veriliyor.

İnceleme için kullanılan ana metodoloji Haziran 2017’de yayınlanan İlaç Endüstrisi verileri olduğu belirtilmekte. Moody’s’in açıklamasında yer verdiği veride; yayımlanma tarihine ilişkin görüşün özetlemekte olduğu ifade ediliyor.

JNJ (Johnson & Johnson) haftanın son işlem gününde 2,7 $’a tekabül edecek değişim ile (%1.54) 136,38 $/p’den işlem gördü. RSI indikatörünün 14 günlük periyottaki çalışmasına göre 70 seviyesinde çizilen grafikler alım bölgesinde dalgalanırken, 133,84 seviyesindeki 50 günlük hareketli ortalama olası bir gevşemede dikkat edilebilecek bir destek olarak gözlenebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum