Yatırım yapmaya başla!

500.000 Dolarlık Prenses Diana Koleksiyonu Yapan Tutkulu Aşık!

Güzelliği, hayırseverliği ve evliliğiyle hafızalara kazınan Prenses Diana, tüm dünyanın hayranlığını kazanmış bir isim. Ama sanıyorum ki kimse onu tutkulu aşığı John Hoatson kadar sevemez!
500.000 Dolarlık Prenses Diana Koleksiyonu Yapan Tutkulu Aşık!

Lady Diana Spencer, 1981 yılında Prens Charles ile evlendiğinde mahcup tavırlarıyla sadece İngiltere’nin değil tüm dünyanın dikkatini çekmişti. Güler yüzü, hanımefendiliği ve utangaç tavırlarıyla hafızalara kazınan Diana’yı, dünya çapında 750 milyon kişi canlı yayında izlemişti.

Tüm zamanların en pahalı düğünleri denildiğinde hemen akla gelen töreni izleyenler, Galler Prensesi’nin zarafeti karşısında büyülenmiş ve onu her geçen gün daha fazla sevmişlerdi. Tam da bu nedenle, Diana’nın ölümü insanlarda şok etkisi yaratmış, Prenses için binlerce kişi göz yaşı dökmüştü. Ama sanıyorum ki hiçbir hayranı John Hoatson’un duyduğu üzüntüyü duymayıp, Prenses Diana’yı onun gibi sevmemiştir. Tutkulu aşığın hikayesini duyduğunuzda neden böyle dediğimi daha iyi anlayacaksınız…

31 Ağustos 1997’de şüpheli bir trafik kazasında hayata veda eden Lady Diana, aramızdan yıllar önce ayrılsa da hala gündeme geliyor.

Lady Diana, aramızdan yıllar önce ayrılsa da hala gündeme geliyor.

Örneğin; geçtiğimiz günlerde Diana’nın özel hayatını anlattığı belgesel tartışma konusu olmuş, ülke deyim yerindeyse ikiye ayrılmıştı.

Bu kez gündeme gelmesinin nedeniyse Prenses Diana’yı tutkuyla seven ve yıllardır ona ait eşyaları toplayan Amerikalı John Hoatson oldu.

 Yıllardır ona ait eşyaları toplayan Amerikalı John Hoatson

Keiser Üniversitesi’nde yöneticilik yapan 44 yaşındaki Hoatson, Lady Diana’yı o kadar çok seviyor ki ona ait eşyalardan oluşan tam 13.000 parçalık bir koleksiyon oluşturmuş.

Hoatson’un koleksiyonunda Diana’nın kullanmış olduğu sabundan tutun da dünyanın en pahalıları listesindeki düğün pastası dilimine varana kadar pek çok şey bulunuyor.

Hoatson’un koleksiyonunda Diana’ya ait 13.000 parça var.

1981 yılında Prens Charles ile evlenen Diana’yı televizyondan canlı izleyen ve o zaman daha 8 yaşında olan Hoatson, prensesin güzelliği karşısında büyülendiğini şöyle anlatıyor:

“Onu TV’de görür görmez aşık oldum. Dünyanın en güzel insanıydı. Onun bütün hayatını takip etmeye başladım. İnsani çalışmalarına aşık oldum. Ona ait bir fotoğraf, okuldaki masamda duruyor.”

8 yaşında olan Hoatson, prensesin güzelliği karşısında büyülenmiş.

Lady Diana’yı yıllarca uzaktan izledikten sonra 1996’da hayran olduğu kadını görmek için İngiltere’ye giden Hoatson, ne yazık ki bu mutluluğu yaşayamamış. Çünkü etrafında çok fazla insan varmış ve Hoatson bir türlü Diana’ya yaklaşamamış. 31 Ağustos’ta gelen ölüm haberi ise onu tek kelimeyle yıkmış.

Prensesin ölümü için “aileden birini kaybetmek gibiydi” diyen Hoatson, sonrasında yaşadıklarını şu sözlerle ifade ediyor.

Hoatson, prensesin ölümü için “aileden birini kaybetmek gibiydi” diyor.

“Kaza geçirip yaralandığını öğrendikten sonra bütün gece uyuyamadım. Öldüğünü öğrenince de inanamadım. Sabaha karşı 4 ya da 5 gibi yola çıkıp gazete aldım ve manşetlerde ‘Diana öldü’ yazıyordu. Bu beni yıktı.”

Sonrasında bir koleksiyon hazırlamaya karar veren adam, Diana’yı tanıyan herkese hatıra niteliğinde eşyalar için mektup yazmaya başlamış. Ve hiç umudu olmasa da geri dönüş yapanları gördükçe çalışmasına devam etmiş. 13.000 parçalık koleksiyonu için 2011 yılında 500.000 dolar teklif edilen Diana hayranı, biriktirdiği eşyaları evinde sergiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kültür - Sanat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum