Yatırım yapmaya başla!

John Hennessey: “Venom F5’i 500 km/h Son Sürate Çıkartabiliriz”

Dünyanın en hızlı aracını yapmaya çalışan Hennessey, gelecek sene olacaklar hakkında ufak tüyolar verdi.
John Hennessey: “Venom F5’i 500 km/h Son Sürate Çıkartabiliriz”

Amerikalı otomobil geliştirme şirketi Hennessey, Monterey’de Venom F5’in motoru hakkında bilgiler sunmuştu. Başlarda bu aracın gerçekçiliği üzerine çok yorum yapıldı. Geliştirme şirketi “karanın en hızlı motorlu taşıtını yapıyoruz” diye büyük bir iddiayı ortaya atmıştı. Ağustos ayında Venom F5’in gerçekçiliğini 1600 beygirlik V8 motorunu tanıtarak göstermişti.

El yapımı imalat motorlarda nerelere gelindiğini Bugatti’te keşfetsek de açıkçası Hennessey durumu çıkacağı hızlarla noktalamak istiyor. Fransız Bugatti’nin Veyron ile başlattığı 8.0L W16 motor geleneği, 40 adet üretimi olacak Chirion – Divo‘ya da kadar getirilmişti. Bakalım şirket sahibi John Hennessey aracı hakkında neler demiş…

Venom F5 Prototipleri 2019 Yılında Hız Denemelerine Başlıyor

Venom F5 Prototipleri 2019 Yılında Hız Denemelerine BaşlıyorBir otomobilin çok yüksek hızlara çıkmasının kolay olmadığını anlamak için mühendis veya başka iş kolunda olmaya gerek yok. Arabadan çok az anlıyorsak yapım aşamalarını da biliriz. Mesela Bugatti mühendisleri, süper W16’yı yapmış olsalar bile o gücü karşılayacak ögelerin tasarım ve yerleşimlerini uygulama da daha fazla zorlanmışlar.

Haftalar süren rüzgar ve denge testleri eşliğinde Chiron’un tam olarak bitmesi 10 yıllık bir süreye yayılmış. Hennessey’de aynı şekilde bu araç için uzun zamandır çalışmalar yapmakta.

CEO John Hennessey, ” Şu anda CFD testimiz ve mühendislerimiz bize 1.520 beygire ihtiyacımız olduğunu söylüyor. 300 mil hız testlerine gelecek sene prototiplerimiz başlayacak. Bu da yeni rekorun geleceğine işaret ediyor.” dedi.

John Hennessey Maksimum Hız Hedefini Yükseltti

John Hennessey Maksimum Hız Hedefini YükselttiÖncesinde F5’in bir defalığa mahsus 2000 beygirlik versiyonun yapılacağını söyleyelim. Konuya dönecek olursak; CEO Hennessey daha 482 km’ye çıktığını görmeden hiper aracının 500 km/h maksimum hızlara ulaşabileceğini söylüyor!

Hennessey, hayalini kurduğu hızları denemek için Nevada veya Teksas‘ta bir otoyolun tamamen trafiğe kapatılması gerektiğini söyledi.

Amerikalı şirketin şu sıralar Venom F5’i bu kadar dile getirmesinin sebebi ise; istenilen hız rakamlarını arzulayan SSC, 2019 Tuatara Hipercar‘ın çıkışını haber verdi!

Venom F5’in 7.6L V8 motorudan ürettiği 1600 ps’e karşı SSC, 5.9L V8 ile 1.750 ps‘lere çıkacağını söylüyor. En azından etonol takviyesiyle! Dünyanın en hızlı otomobil yapım konusunu biraz daha yaydığımız zaman Koenigsegg gibi bir faktörü de unutmamamız gerekiyor. Bakalım gelecek sene Venom F5 ile asfaltta en çok kaç km hıza çıkılabilecek…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum