Yatırım yapmaya başla!

John Carmack: “Steve Jobs Bir Sunum için Düğünümü Ertelememi İstedi”

Oyun dünyasının efsanevi isimleri arasındaki John Carmack, Steve Jobs’la ilgili açıklamalarıyla dikkat çekti. İşte Apple’ın kurucusuyla çalışmanın nasıl bir şey olduğunu anlatan Carmack’ın yorumları…
John Carmack: “Steve Jobs Bir Sunum için Düğünümü Ertelememi İstedi”

1970 doğumlu ABD’li ünlü oyun programcısı John Carmack, dün paylaştığı Facebook gönderisinde Steve Jobs’la yaşadığı anıları anlattı. İnanılmaz teknolojik buluşlar arasındaki Oculus VR Oculus Rift’in geliştirilmesine destek vermiş, Doomi, Quake, Wolfenstein gibi birçok oyunla hafızalara kazınmış olan Carmack, Steve Jobs hakkında epey söyledikleriyle epey ilgi çekti. id Software’in ortak kurucusu Carmarck, Steve Jobs’un kendisine öğrettiklerinden ve onunla ilgili merak edilenlerden bahsettiği paylaşımıyla büyük yankı uyandırdı.

Değeri 1 trilyon dolara yaklaşan ve Warren Buffett’a bile “inanılmaz bir şirket” yorumunu yaptıran Apple’ın kurucusu Steve Jobs’u hepimiz tanıyoruz.

Steve Jobs Nasıl Biri Ölümünden sonra hakkında yazılan kitaplar, makaleler ve benzerlerinden ünlü girişimciyle ilgili birçok şey öğreniyoruz. Ancak bütün bu öğrenilenler, ona duyulan merakı gidermeye yetmiyor. Sonuçta; 5 Ekim 2011’de hayata veda eden Steve Jobs, yeteneği ve zekası sayesinde günümüzün en büyük teknoloji devlerinden birini yarattı.

Tam da bu noktada; Steve Jobs gibi kendi alanında efsane olmuş John Carmack’ın dünkü paylaşımına değinebiliriz.

Nitekim Carmack, Steve Jobs hakkında söylenen iyi şeyler kadar kötü şeylerin de gerçek olduğunu belirtti. Paylaşımına “eşim bir gün bana “Steve Jobs senden bir şey yapmanı istediğinde neden elindeki her şeyi bırakıyorsun, bunu başkası için yapmıyorsun” demişti” sözleriyle başlayan Carmack, gönderisine bu sorunun düşünmeye değer olduğunu söyleyerek devam etmiş.

Steve Jobs’la beraber çalıştıkları zamanlardan bahseden Carmack, onun sık sık sinir bozucu biri olduğunu, yanlış bildiği şeylerde bile haklıymış gibi konuştuğunu anlatmış.

Carmack'a Göre Steve Jobs'la Çalışmak Bir kez karar verdiğinde Steve Jobs’un fikrini değiştirmenin imkansız olduğunu dile getiren Carmack, aynı zamanda onun düşüncesizliğini de vurgulamış. Söylemleriyle akıllara işkolik Bill Gates’in çalışma şeklini getiren Steve Jobs, Carmack’tan bir sunum yapması için nikahını ertelemesini bile istemiş.

Şöyle ki nişanlısıyla birlikte Apple’da Jobs’la görüşen Carmack, Apple kurucusunun onlara gayet normal bir şekilde ve gülümseyerek düğününü ertelemesini önermiş.

John Carmack Steve Jobs'la Çalışmanın İnişlerle Çıkışlarla Dolu Olduğunu Söylediİkili bu teklifi reddetse de Steve Jobs ısrar etmiş. Ardından Carmack’ın nişanlısı Jobs’a eğer onun John’unu bu kadar istiyorsa, John Lasseter’i medya şirketine bir günlüğün ödünç vermesi gerektiğini söylemiş.

Ve gayet neşeli olan Jobs, bir anda buz kesilmiş. Diğer taraftan; Jobs’un bazen sonuna kadar destek verici bir yönetici olduğunu da belirten Carmack, onunla çalışmanın gerçekten inişler ve çıkışlarla dolu olduğunu vurgulamış. Kısacası; John Carmack’a göre Steve Jobs’un kahraman olduğu da pisliğin teki olduğu da doğru diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum