Yatırım yapmaya başla!

Anlaşmasız Brexit İngiltere Ekonomisi için Yıkıcı Olur!

İngiliz Sanayi Birliği’nin (CBI) Başkanı John Allan, İngiltere'nin AB'den anlaşmasız bir şekilde çıkmasının ülke için yıkıcı olacağını kaydetti. Detaylar aşağıda;
Anlaşmasız Brexit İngiltere Ekonomisi için Yıkıcı Olur!

İngiltere’de Brexit krizi devam ederken İngiliz Sanayi Birliği’nin (CBI) Başkanı John Allan, bugün taslak Brexit anlaşmasının mükemmel olmadığını ancak İngiltere’nin AB’den anlaşmasız bir şekilde çıkmaktan da kaçınması gerektiğini söyledi.

“Taslak Brexit anlaşması mükemmel değil, bunu hepimiz biliyoruz ancak referandum sonucuna saygı gösteren ve ekonomimize gelecek zararı azaltacak olan bir anlaşmaya varmaya çalışıyoruz” diyen John Allan, Londra’daki yıllık konferansta verdiği demeçle dikkat çekti. İlaveten Allan, taslak anlaşmanın uzun vadeli ticaret ilişkisine doğru bir yol açtığını ve İngiltere ekonomisi için yıkım topu olacak anlaşmasız Brexit riskini ortadan kaldırdığını dile getirdi.

İngiliz Sanayi Birliği’nin yıllık konferansının açılışını da konferansın Birleşik Krallık’taki siyasi ortamın saat başı değiştiği bir zamanda gerçekleştiğini vurgulayarak yaptı.

İngiliz Sanayi Birliği’nin Başkanı Anlaşmasız Brexit

Keza Allan’ın yorumları, Birleşik Krallık’taki gerilimli bir haftanın üzerine geldi. İngiltere ve Avrupa Birliği’nin taslak bir Brexit anlaşmaya varması sonrasında Brexit Bakanı Dominic Raab başta olmak üzere birçok ismin istifa ettiği öğrenilmişti. O zamandan bu yana İngiltere Başbakanı Theresa May, hem Brexit yanlısı bakanlardan hem de Muhafazakar Parti’den gelebilecek isyanlara engel olmaya çalışıyordu.

Sonuçta, anlaşmadan hoşlanmayan ve taslağın Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’ne bağlılığını sürdüreceğini söyleyen birçok kişi vardı.

Taslak Brexit Anlaşması Hususunda Gerilim Devam Ediyor Ayriyeten 585 sayfalık taslak anlaşması, Birleşik Krallık ile Avrupa Birliği arasında 2020 sonuna kadar bir ticaret anlaşması öngörüyordu.

Nihayetinde İngiliz Sanayi Birliği’nin (CBI) Başkanı John Allan’ın, taslak anlaşmayı savunması dikkat çekti. Tüm bunların yanında aynı konferansta Theresa May’in de konuşma yaptığı belirtildi. Buna göre Theresa May, Brexit görüşmelerindeki kritik anlara gönderme yaparak; “önümüzde yoğun bir görüşme haftası var” dedi.

Taslak anlaşmanın gelecekteki ekonomik başarıyı ön plana çıkardığını kaydeden May, İngiltere’nin AB ile ilişkisi değişse de Avrupa’nın her zaman en yakın ürün pazarları olacağını aktardı. “AB ile güvence altına aldığımız anlaşma, AB’deki işleri ve refahı güvenceye alıyor” diyen May, bir kez daha muhaliflerine seslenerek görevden alınmasının Brexit müzakerelerini uzatabileceğini hatırlattı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum