Yatırım yapmaya başla!

Yum China CEO’sundan Kariyerinde Başarılı Olmak İsteyenlere Tavsiyeler

Çin’in en büyük restoran şirketi Yum China’nın CEO’su Joey Wat, iş hayatında başarılı olmak isteyenler için önemli açıklamalarda bulundu. İşte kadın CEO’nun önerileri;
Yum China CEO’sundan Kariyerinde Başarılı Olmak İsteyenlere Tavsiyeler

Yum China’nın kadın CEO’su Joey Wat, hem iş hayatına yeni atılanlar hem de kariyerinde daha başarılı olmak isteyenler için dikkate alınması gereken önerilerde bulundu.

Dünyanın en iyi fast food markaları arasındaki Pizza Hut, KFC, Taco Bell gibi firmaları bünyesinde barındıran ve 2016’da Yum! Brands’dan ayrılarak bağımsız bir şirket halini alan Yum China Holdings Inc. CEO’su Joey Wat, açıklamasında hem başarısının sırlarından hem de gençlerin izlemesi gereken taktiklerden bahsetti.

İş hayatındaki en zor konuların başında gelen maaş hususu  üzerinde duran Joey Wat, genç profesyonellerin zam bütünsel yaklaşması gerektiğini söyledi.

Joey Wat'a Göre İş Hayatında Maaş Pazarlığı Nasıl Yapılmalı?“Bir işi tercih ettiğimde, maaşın benim için en önemli konu olmadığını söyleyebilirim” diyen Wat düşüncesini “ilk başta sektörü sevip sevmediğimi düşünürüm, daha sonra da eğitim ve akıl hocalığı alabileceğim pozisyonlar yakalayıp yakalayamayacağımı hesaba katarım ve en sonunda maaşı değerlendiririm” sözleriyle açıkladı.

Ayrıca genç profesyonellerin maaş konusundaki taleplerini, piyasayı araştırıp konuya hakim bir şekilde iletmeleri gerektiğini vurguladı.

Yum China CEO'sundan Kariyer Tavsiyeleri İş görüşmelerindeki maaş pazarlığının adayın aleyhine sonuçlanmaması için adayın kendi değerinin farkında olarak cevap vermesi gerektiğini belirten Yum China CEO’su, bu konuşmanın adayın karmaşık konuları ele alma kabiliyetini gösterdiği için ekstra özen gerektirdiğini dile getirdi.

Dolayısıyla maaş pazarlığı konusunda adayın “samimi, dürüst ve açık” olması gerektiğini savundu. Kaldı ki bu kural, iş görüşmelerinde sıklıkla yapılan hatalar arasında da yer alıyor.

Son dönemde çok konuşulan maaş eşitsizliğiyle ilgili sorulara ise kendisinin kariyeri boyunca böyle bir uygulamayla karşılaşmadığını söyledi.

Yum China CEO'su Joey Wat, Gençlerin Öğrenmekten Hiç Vazgeçmemesi Gerektiğini Savundu Kişinin önyargılı olmaması gerektiğini ifade eden Joey Wat, iş hayatında yer alanlara fakat özellikle de yolun başında olanlara “sadece yaptığınız şeyi doğru yapmaya odaklanın ve öğrenmekten hiç vazgeçmeyin” tavsiyesini verdi.

Diğer taraftan; Yum China’nın CEO’luk görevine kısa süre önce atanan ve ondan önce yıllardır yönetim danışmanlığı alanında çalışan Joey Wat, “tutkulu olduğum şeyi bulmam uzun zaman aldı ama sonunda perakende işinin benim alanım olduğunu keşfettim” dedi.

Kısacası Wat, kişinin kariyer seçimini doğru yaptığını gösteren işaretler nelermiş, bunların farkında olması gerektiğinin üzerinde duruyor.

Yum China CEO'su Joey Wat, Herkesin Yolun Başında Doğru İşi Bulamayacağını Söyledi Ancak bazen bunun uzun zaman alabileceğini, herkesin kariyerinin başında doğru seçimi yapmasının mümkün olmadığını söylemeyi de ihmal etmiyor.

İşte bu nedenle de gençlere; öğrenmekten hiç vazgeçmemelerini, gerçek tutkularını bulana kadar her fikre açık olmalarını öğütlüyor. Çünkü Joey Wat’a göre; hayat bir yolculuk ve iyi ya da kötü olsun, bütün deneyimler öğrenme süreci devam ettiği sürece kişiyi geliştiriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum