Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Joe Biden: İngiltere ile Özel İlişkimiz Devam Edecek

ABD Başkanı Joe Biden, Johnson'ın istifasını açıklamasının ardından İngiltere ile 'yakın iş birliğinin' devam edeceğini söyledi. Detaylar haberde;
Joe Biden: İngiltere ile Özel İlişkimiz Devam Edecek
HABER GİRİŞ

Boris Johnson’ın partisinin liderliğinden istifa etmesi ve başbakanlık görevini yeni bir lider seçilene kadar sürdürecek olmasıyla ilgili ABD Başkanı Joe Biden ve ekibi yorum yapmaktan kaçınıyor.

Biden, İngiltere’nin iç siyasi meselesi olarak nitelendirdiği konuya fazla girmek istemezken, gelişmelerin Washington ile Londra arasındaki yakın ilişkiyi engellemeyeceğini dile getirdi.

İki Ülke Halkı Arasında “Özel İlişki” Vurgusu

Biden, The Independent’a yaptığı açıklamada, ABD ve İngiltere’nin “en yakın dost ve müttefikler” olmaya devam ettiğini söyledi.

Amerika ve İngiliz halkı arasındaki “özel ilişkinin” altını çizen Biden, bu ilişkinin “güçlü ve dayanıklı” bir temele sahip olduğunu belirtti.

Bir dizi önemli öncelik konusunda İngiliz hükümeti, müttefiklerimiz ve dünya çapındaki ortaklarımızla yakın iş birliğimizi sürdürmeyi dört gözle bekliyorum” diyen Biden konuşmasını şöyle sürdürdü:

GCM Yatırım Banner

Bu, Putin’in acımasız savaşına karşı kendilerini savunurken Ukrayna halkını desteklemek için güçlü ve birleşik bir yaklaşımı sürdürmeyi ve Rusya’yı eylemlerinden sorumlu tutmayı da içeriyor.

Beyaz Saray’dan da Açıklama Geldi

Johnson’ın istifası sonrası akşam saatlerinde Beyaz Saray’dan da bir açıklama geldi. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, Johnson’ın istifasının Ukrayna’ya yardımları etkilemeyeceğini dile getirdi.

Ukrayna’ya yardımların, hükümetlerin başında kim olduğuna bakılmaksızın gerçekleştiğine işaret eden Kirby, “NATO ve G7’deki her lider, Ukrayna’ya verebildikleri müddetçe yardım verme sözü verdi” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın