Yatırım yapmaya başla!

Joe Biden: Beni Seçerseniz Trump’ın Verdiği Tüm Zararı Telafi Etmeye Çalışacağım

2020 başkanlık yarışına adaylığını koyan Joe Biden, Donald Trump’ın tarifelerinin yalnızca Amerikan işletmelerine ve tüketicilere zarar verdiğini söyleyerek kendisinin izleyeceği politikalardan bahsetti.
Joe Biden: Beni Seçerseniz Trump’ın Verdiği Tüm Zararı Telafi Etmeye Çalışacağım

ABD Senatosu’nda 30 yıldan fazla zaman geçiren ve geçtiğimiz haftalarda başkan adaylığını duyuran Joe Biden, ABD’nin Çin’in kötüye kullanan ekonomik davranışının engellemesi gerektiğini savunmasına rağmen Trump’ın ticaret politikasını eleştirdi.

2020 Demokrat başkan adayı, Perşembe günü Trump’ı Pekin’den misillemeye yol açan Çin ürünleri üzerindeki tarifeleri ve Amerikalı çiftçiler için zararı nedeniyle yerden yere vurdu.

Yine de bu yılın başlarında Çin’in oluşturduğu tehdidi küçümsediği zamana göre ABD’ye Çin’e karşı sertleşmesi için çağrıda bulunarak daha agresif bir duruş sergiledi.

Joe Biden Trump’ın Ticaret Savaşını Eleştirmesine Rağmen Çin’e Karşı Sertleşme Çağrısı YaptıNew York Şehir Üniversitesi’nde dış politika planlarını özetleyen konuşması sırasında Joe Biden; “Başkan Donal Trump, Çin’e karşı sert davrandığını düşünebilir. Bunu bir sonucu olarak verdiği her şey, Amerikan çiftçilerinin, üreticilerinin ve tüketicilerinin kaybetmesi ve daha fazla ödemesidir. Onun ekonomik kararları, öngörüsüz ve dış politikasının geri kalan kısmı kadar dar görüşlüdür” dedi.

Bununla birlikte Biden, ABD’nin Çin’e karşı harekete geçmesi gerektiğini, aksi takdirde teknoloji ve fikri mülkiyet açısından ABD şirketleriyle oynayıp soymaya devam edeceğini bildirdi.

Joe Biden: Ekonomik Ortaklarla Birleşirsek Çin Küresel Ekonominin Yarısını Görmezden GelemezBazı Demokrat rakiplerinin karşı çıktığı Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması ve Trans-Pasifik Ortaklığı’nı desteklediği bilinen Joe Biden, ticaret ilişkileri kurmak için yeni kurallar ve yeni süreçler için çağrıda bulunmasıyla da dikkat çekti. Geçtiğimiz aylarda yapılan ankette Wall Street’in Trump dışında kabul edilebilir tek aday olarak gördüğü Joe Biden, Çin’i sorumlu tutmak için ekonomik ortakların birleşik bir cephe oluşturması gerektiğini savundu.

Birleştikleri takdirde Çin’in küresel ekonominin yarısını görmezden gelemeyeceğini belirten Biden, bunun onlara geleceğin kurallarını şekillendirmek için önemli bir kaldıraç sağlayacağını aktardı.

“Beni seçerseniz, Trump’ın verdiği tüm zararı telafi etmeye çalışacağım” diyen Biden, konuşmasında Amerika’nın dünyadaki demokratik liderliğini tamir edeceğine, iklim değişikliğinden terörizme ve nükleer silahların yayılmasına kadar küresel zorluklarla mücadele etmek için müttefikleriyle birlikte çalışmaya söz verdi. “Dünya Trump’ı olduğu gibi görüyor: samimiyetsiz, bilgisiz ve düşüncesiz. Bana göre dünyadaki ve ülkedeki liderlik konusunda tehlikeli derecede yetersiz ve beceriksiz” diyen Biden, iddialı sözleriyle manşetlerde yer etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum