Yatırım yapmaya başla!

Başkan Adaylığını Duyuran Joe Biden: Amerika’yı Amerika Yapan Her Şey Tehlikede

ABD Senatosu’nda 30 yıldan uzun zaman geçirdikten sonra Barack Obama’nın başkan yardımcısı olarak 8 yıl görev yapan Joe Biden, 2020 seçimleri için adaylığını duyurdu. Detaylar aşağıda;
Başkan Adaylığını Duyuran Joe Biden: Amerika’yı Amerika Yapan Her Şey Tehlikede

ABD Senatosu’nda 30 yıldan uzun zaman geçirdikten sonra Barack Obama’nın başkan yardımcısı olarak 8 yıl görev yapan Joe Biden, 2020 seçimleri için adaylığını duyurdu. Perşembe günü kalabalık Demokrat başkanlık yarışmasına resmen katılan Joe Biden, Twitter paylaşımında; “Bu ulusun temel değerleri, dünyadaki duruşumuz, demokrasimiz, Amerika’yı Amerika yapan her şey tehlikede. Bu yüzden bugün ABD başkanlığı için adaylığımı açıklıyorum” dedi.

NBC News, Biden’in ilk büyük kampanya etkinliğini Pazartesi günü Pittsburgh’de yapacağını ve orada dahil eden bir orta sınıfının yeniden inşası hakkında konuşmasının beklendiğini yazdı.

Ardından da Amerikalıları birbirinden ayıran açıkları kapatmak için vizyonunu ortaya koyacağı belirtildi.

Eski Başkan Yardımcısı Joe Biden Resmen Başkan Aday Oldu Öte yandan bugün yapılan duyurunun, 2020 başkanlık sezonunun gayriresmi olarak sona erdiğine işaret ettiği söylendi. Trump’a karşı yarışacak en az 20 Demokrat aday varken, birkaç adayın daha yarışa dahil olabileceği ama en tanındık adayların çoktan kendilerini ilan ettiği aktarıldı. Ayriyeten Biden yarışta öne çıkan bir aday olarak görülse de adaylığının yaşayabilir olup olmayacağı yönünde sorularla karşı karşıyaydı.

Öyle ki kendisinin liderliği altında görev yaptığı Barack Obama’dan bile açık bir destek alıp almayacağı belli değildi.

Joe Biden Barack Obama'dan Destek Alacak mıPazartesi günü Biden’ı öven Obama sözcüsünün açıklamaları da bunu gösteriyordu: “Başkan Obama, Joe Biden’i 2008’de çalışan arkadaşı olarak seçmesinin şimdiye kadar verdiği en iyi kararlardan biri olduğunu hep söylemiştir. O, hem kampanyalar hem de başkanlığı boyunca Başkan Yardımcısı’nın bilgisine, kavrayışına ve yargılarına güvenmiştir. İkili 10 yıl boyunca özel bir bağ kurdu ve bugüne kadar yakınlığını korudu.”

Diğer taraftan yarışa geç girmesine rağmen Biden’ın anketlerde Bernie Sanders, Kamala Harris ve Pete Buttigieg gibi lider Demokrat adayları geçtiği görülüyordu.

Joe Biden Demokrat Adaylar Arasında Öne Çıkıyor Ayrıca ilgili haberlerde Biden’ın 2016 yılındaki başkanlık yarışına aday olmama kararının, Hillary Clinton’ın önünü açtığı vurgulandı. Trump Joe Biden’ın adaylığı hakkında yorum yapmasa da Cumhuriyetçi Ulusal Komite bununla ilgili şöyle dedi: “Joe Biden, başkanlık için koşuyor ve 80’lerden bu yana kaybediyor. 2020 farklı olmayacak. Biden’in parmak izleri, II. Dünya Savaşı’ndan bu yana tüm dış politika hatalarını ve en zayıf ekonomik iyileşmeyi kapsıyor. Sekiz yıl daha Biden’a ihtiyacımız yok. Sadece sağ kolunu bile onaylamayan Başkan Obama’ya sorun.”

Ne var ki geçtiğimiz günlerde yapılan bir ankette, Wall Street’in Trump’ın tek rakibi olarak Joe Biden’ı gösterdikleri ortaya çıkmıştı. Buna göre Wall Street’in yüzde 70’i Trump’ın 2020’de yeniden seçileceğini düşünürken, Joe Biden’ın Beyaz Saray için mümkün olan en borsa dostu aday olması bekleniyordu. Kısacası Trump’ın işi Joe Biden’ın adaylığını ilan etmesiyle daha da zorlaştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum