Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Joe Biden Afet Zararları Nedeniyle Harcama Talebini Artırdı

Biden yönetimi, bir dizi felaketin ardından Kongre'ye yaptığı ek fon talebine 4 milyar dolar daha ekledi. Detaylar haberin devamında;
Joe Biden Afet Zararları Nedeniyle Harcama Talebini Artırdı
HABER GİRİŞ

Biden yönetimi, son haftalarda ABD’nin büyük bölümünü kasıp kavuran bir dizi felaketin ardından yardım çabalarının karşılanmasına destek olmak üzere Kongre’ye yaptığı ek fon talebine 4 milyar dolar daha ekledi. Böylelikle Beyaz Saray’ın haftalar önce talep etmiş olduğu kapsamlı acil durum paketinin maliyeti önemli seviyede artmış oldu.

ABD Başkanı, Ağustos ayı başında Kongre’den, Ukrayna ve diğer uluslararası ihtiyaçlar için 24 milyar dolar ve Federal Acil Durum Yönetim Ajansı’nın afet yardım fonu için 12 milyar dolar olmak üzere yaklaşık 40 milyar dolarlık ek harcamayı onaylamasını istemişti.

Yönetim, Acil Durum Fon Talebini Yükseltti

Beyaz Saray Yönetim ve Bütçe Ofisi (OMB) Sözcüsü, Hawaii, Louisiana ve Florida’daki felaketleri gerekçe göstererek Afet Yardım Fonu (DRF) için şu anda 16 milyar dolara ihtiyaç olduğunu söyledi.

Sözcü, “Başkan, felaketlerin yaralarını sarmaları ne kadar sürerse sürsün, ülke genelindeki toplulukların yanında olacağımızı açıkça ifade etmiştir. Yönetim, DRF’nin finansmanının kurtarma ihtiyaçları için yeterli olmasını sağlamak üzere Kongre ile birlikte çalışmaya kararlıdır” ifadelerini kullandı.

İdarenin ilk talebinin 12 milyar dolardan 16 milyar dolara çıkarılması, son doğal afetlerin ciddiyetini ortaya koyarken teklifin Amerikan Kongre Binası olan Capitol Hill’de zorlu bir süreçle karşı karşıya kalması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner

Beyaz Saray, Perşembe günü yaptığı açıklamada, uzun vadeli harcama görüşmeleri devam ederken, 1 Ekim’de federal hükümetin kısmi kapanmasını önlemek için kısa vadeli bir finansman önlemi almak üzere Kongre ile birlikte çalıştığını söyledi.

Çoğu hükümet programı için mevcut finansman 30 Eylül’de sona eriyor. Bir sonraki mali yıl 1 Ekim’de başlamadan önce herhangi bir adım atılmazsa, bir dizi hükümet fonksiyonu kapanacak.

Kasım sonu ya da Aralık başına kadar uzanabilecek geçici bir harcama tasarısına duyulan ihtiyaç aylardır biliniyordu ve son yıllarda Kongre çoğu federal programın faaliyetlerini sürdürmesi için 12’den fazla finansman tasarısını geçirmekte zorlandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.