Yatırım yapmaya başla!

JLR’nin Bromwich Fabrikasında Tamamı Elektrikli XJ’nin Üretimi Onaylandı!

Jaguar Land Rover, "XJ'nin üretimi durdurulacak" demesinin ardından amiral modelin tamamı elektrikli ve hibrit motorla son neslinde üretime alınacağı bildirildi.
JLR’nin Bromwich Fabrikasında Tamamı Elektrikli XJ’nin Üretimi Onaylandı!

JLR, şirketin geleceğini olumlu yönde etkileyecek ve ihtiyacı olan EV araç duyurusunu yaptı. Tata’nın sahibi olduğu Jaguar-Land Rover, amirali XJ Sedan üzerinde elektrik akımını deneyecek. Markanın zaten o yöndeki alt yapısı hazırdı. İlk elektrikli ve SUV aracı I-Pace, alıştırma açısından şirketin tecrübe kazanmasını sağlanmıştı.

JLR Bromwich Fabrikası, sadece XJ değil farklı tür modellerin de elektrikli versiyonlarını çıkartacak. İlginç olan ve anlayamadığımız kısımlardan birisi de JLR’nin geçtiğimiz aylarda XJ’nin üretimini durduracağını söylemesi!

Markanın prestijli modeli XJ’nin bitecek dediği kısım sanırız fosil yakıtlı motorları. Ancak böylesi de mantıksız olur.

Alanında Mercedes, Audi, BMW ve Lexus’ların üst segment modellerine karşı olan XJ’nin tamamen üretiminin fişi çekilmesi, yarıştaki yerini kaybettiği anlamına gelirdi. Madem EV XJ üretilme kararı alınmış, buradan JLR’nin biraz kelime oyunu yaptığını anlıyoruz.

XJ’nin tamamı elektrikli formunu oluşturmada, I-Pace’i yapan sorumlu ekip olacak. Oluşumu ise yeni modüler mimari MLA‘da imal edilecek. Verilere dayanarak; Jaguar’ın MLA platformunda yapılan elektrikli modellerin menzil rakamları 90.2 kWh’lık pil paketiyle 470 km olarak gösteriliyor. Hibrit varyantlar ise 13.1 kWh’lık bataryalarla saf elektrik gücüyle 50 km menzile sahip olacaklar.

Castle Bromwich’te değişimler başlıyor.

Castle Bromwich, MLA’yı destekleyecek şekilde kurulumu yeniden yapılandırılacak. Sisteme destekleyici yeni teknolojiler eklenecek. Elektrikli araç segmentinin genişletilmesi öncesinde JLR, Ocak ayında mevcut olan Midlands‘da pil ve Elektrikli Sürücü Üniteleri (EDU) inşasına başladıklarını bildirmişlerdi.

Hams Hall’da da kurulan Batarya Birleştirme Merkezi, 2020 yılında faaliyete geçecek ve İngiltere’nin en yenilikçi, teknolojik açıdan en gelişmişi olacağı söylendi. Buradaki amaç, şirketin 2020 yılında tüm Land Rover ve Jaguar modellerinin hepsinde elektrik enerjisini sunmak. İngiliz markaların XJ üzerinden yapacağı atakla Porsche Taycan ve Tesla Model S‘in çıkışlarını etkileyeceği umuluyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum