Yatırım yapmaya başla!

70. Yılını Kutlayan Çin’in Başkanı Jinping: “Hiçbir Güç İlerlemenin Önüne Geçemez!”

Bugün 70. yıl dönümünü kutlayan Çin Halk Cumhuriyeti'nin büyük geçit töreninde konuşma yapan Xi Jinping, ülkenin yükselişinin önüne geçilemeyeceğini ifade etti.
70. Yılını Kutlayan Çin’in Başkanı Jinping: “Hiçbir Güç İlerlemenin Önüne Geçemez!”

Bir süredir 70. kuruluş yıl dönümünü kutlamaya hazırlanan Çin Halk Cumhuriyeti, dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olarak görkemli bir törenle bugün kutlamalarını gerçekleştirdi. Buradaki büyük geçit töreninde konuşma yapan Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, ülkesine olan inancından bahsederken görüşlerini paylaştı.

Jinping, ABD ile uzun süredir devam eden ve gerilimin bir türlü azalmadığı ticaret savaşı ile Hong Kong’taki sıradışı protestolara rağmen “hiçbir gücün Çin’in yükselişine engel olamayacağını” vurguladı. Devletin kuruluşunun 70. yıl dönümü kutlamalarında Çin’e duyduğu güveni bildirirken, ülkenin oldukça güçlü olduğundan söz etti.

Bu büyük ulusun temelini sarsabilecek hiçbir gücün bulunmadığına ifadelerinde yer veren Jinping, ülkeyi birlik içinde hareket etmeye davet etti.

Ülke Birlik İçinde Hareket EtmeliHong Kong’taki olaylara işaret eden Jinping, bunlara karşın istikrar, Çinli etniklerin birlik içinde hareket etmesi ve ülkenin tam anlamıyla birleşmesine yönelik çağrı yaptı. Açıklaması sırasında sözü yeniden Çin’in sahip olduğu güce getiren Jinping, ülkeyi dünya üzerindeki hiçbir kuvvetin yerinden oynatamayacağını ve yine hiçbir gücün Çin halkı ile Çin ulusunun önüne geçemeyeceğini bildirdi.

Jinping, ABD’nin savunma silahlarını kolaylıkla yenebileceğine yönelik görüşlerin hakim olduğu DF-17 balistik füzelerini de kapsayan endüstriyel ve bilimsel başarılarını ortaya koyan gösteriden hemen önce konuştu. Kutlamada sergilenen söz konusu bu gösteri, Çin’in sahip olduğu gücü kanıtlamaya çalışır nitelikteydi.

Jinping’in tören sırasında kaydettiği açıklamaların partinin gücünü pekiştirme amacı taşıdığı düşünüldü.

Partinin Gücünü Pekiştirmeye ÇalışıyorDevlet Başkanı’nın burada kaydettiği açıklamalar, yavaşlamakta olan ekonomik büyüme ile Asya’nın en başta gelen finans merkezinde görülen ve büyük zararlara yol açan anlaşmazlık gibi pek çok riskle baş etmek zorunda kalan Çin’in sahip olduğu gücü pekiştirme amacına yönelik olabileceği yönünde değerlendirildi.

Jinping, çok uzun sürmeyen konuşmasını “Yaşasın Çin’in büyük Komünist Partisi. Ve çok yaşa büyük Çin Halkı!” sözleriyle bitirdi. Ayrıca ülkenin yıl dönümü kutlamaları kapsamında Salı gecesi bir gala düzenleneceği öğrenildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum