Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Kilit İsim “Jimmy lovine” Apple Music’den Ayrıldığını Doğruladı!

Beats'in kurucularından Jimmy lovine, Apple Music'deki görevini bırakacağını nihayet doğruladı. Açıklamaya göre ünlü isim bundan böyle Apple'da danışmanlık yapacak.

2014 yılında Apple tarafından 3 milyar dolara satın alanın Beats Electronics’in kurucularından Jimmy lovine, Apple bünyesindeki aktif görevini bırakarak şirkette danışmanlık yapacağını doğruladı.

Uzun süredir gündemi meşgul eden söylentilerin, ünlü kişilik tarafından The Times of London’a yapılan açıklamayla onaylandığı belirtildi. Daha önce yaptığı açıklamalarda söz konusu iddiaları yalanlayarak; Apple Music için çalışmaya devam edeceğini belirten Jimmy lovine’den gelen yeni haber, konuyu epey ilgi çekici hale getirdi.

Apple’ı ve müzisyenleri sevdiğini belirten lovine, bir kenara çekilmeden önce çevrimiçi müzik servisinin daha da büyümesini istediğini belirtmişti.

Apple Music Yöneticisi Jimmy lovine AçıklamlarıGerçi popüler servisin yükselişinde büyük payı olan lovine platformu o kadar geliştirdi ki piyasada Apple Music Spotify ‘ı yerinden edecek yönünde yorumlar yapılmaya başlandı.

Ayrıca platform; geçtiğimiz günlerde ulaştığı abone sayısının 38 milyon olduğunu ve kendi rekorunu kırdığını gururla duyurmuştu. Hiç şüphesiz ki bu başarıda Jimmy lovine’nin payı büyüktü.

Ancak kendisinin Beast’in satışıyla sahip olduğu Apple hisselerini elden çıkarma hakkı kazanmasıyla birlikte şirketten ayrılacağı söylenmişti.

Jimmy lavine Danışmanlık YapacakJimmy lovine bu haberleri uzun süredir yalanlasa da nihayetinde Apple Music’den ayrılacağı bilgisi doğrulandı. Apple Music’deki yöneticilik görevinden ayrılarak daha arka planda kalacağı danışmanlık görevine geçeceğini belirten lovine, HBO’da yayınlanan mini dizi The Defiant Ones’taki adam kadar çalışmayacağını söyledi.

“Bazıları 90 yaşına kadar çalışabilir” diyen lovine, kendisinin aynı şeyi yapmak istemediğini, huzuru başka yerlerde bulacağını dile getirdi.

Apple Music'in Yükselmesinde Önemli Rolü Olan Jimmy lovine AyrılıyorAyrıca The Times’ın yönelttiği “herhangi bir sağlık sorununuz var mı” sorusuna; fazlasıyla sağlıklı olduğunu söyleyerek cevap verdi. Tabii, bu duyuru Apple Music’in bundan sonra kim tarafından yönetileceği ve sektöre Jimmy lovine kadar hakim birinin bulunup bulunamayacağı sorusunu getirdi.

Çünkü lovine’nin yönetimi boyunca Apple Music’e milyonlarca abone kazandırdığı ve şirketin hem sanatçılar hem de plak şirketleriyle yaptığı anlaşmalarda kilit rol oynadığı biliniyor. İşte bu nedenlerden dolayı Jimmy lovine’nin ardından Apple Music yönetimini kimin, nasıl üstleneceği çok merak ediliyor.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle