Yatırım yapmaya başla!

Jim Rogers Kripto Paralarda Kötü Bir Ayı Piyasası Bekliyor

Ünlü emtia yatırımcısı Jim Rogers, kripto para piyasasında ayı piyasası beklediğini açıkladı ve dikkat çeken bir konuşma yaptı. İşte detaylar;
Jim Rogers Kripto Paralarda Kötü Bir Ayı Piyasası Bekliyor

Kripto para piyasasına yönelik olumsuz yorumlar gelmeye devam ediyor. Şimdi de ünlü emtia yatırımcısı Jim Rogers, kripto paralarda kötü bir ayı piyasası beklediğini açıkladı. Daha birkaç gün önce bitcoinin yeniden boğa piyasasına girmeye hazırlandığı konuşulurken, bugün kripto paraların yok olacakları ve düşüşe geçecekleri konuşulmaya başladı. Bazı kullanıcılar ise yükselişin hemen ardından gelen bu yorumları, tamamen spekülasyon yaratıp düşmelerini sağlamak şeklinde yorumluyorlar.

Emtia yatırımları ile ünlü olan Jim Rogers, kripto paralarda kötü bir ayı piyasası beklediğini; ama henüz başlamadığını dile getirdi.

Jim Rogers Ayı Piyasası Bekliyor

Bloomberg HT’ye konuk olan Jim Rogers, genellikle emtialar için yaptığı yorumların gerçekleşmesiyle ünlü olan bir isim. Yatırımcılara tavsiye vermekten de kaçınmayan isim, bu sefer kripto paralarla ilgili söyledikleriyle dikkat çekti. Piyasanın bir süre yukarı yönde gidebileceğini söyleyen Rogers, söylediklerini ise örneklerle destekliyor. 2007 yılında İzlanda ve İrlanda‘da yaşanan sorunlara, Lehman Brothers çöküşüne değiniyor. Sorunların ortaya çıkmasından 1 sene sonra insanların bir şeyler olduğunu anladığına ve bir kartopu etkisiyle karşılaşılabileceğine dikkat çekiyor.

Türkiye’de bazı sorunların olduğunu söyleyen Rogers, “Türkiye’yi destekliyorum ancak varlığım yok,” demeyi de ihmal etmedi.

Rogers Türkiye'yi Destekliyor

Altın almak için daha iyi bir fırsatın oluşmasını beklediğini belirten Jim Rogers, kripto paralarda en yüksek seviyelerin görüldüğünü söyledi. Aynı zamanda “tablo ve grafiklere baksak, bazı varlıkların ne olduğunu bilmezseniz buna balon dersiniz” diyerek, balon yorumu yapan isimler arasına katıldı. Ek olarak Ripple CEO’su Brad Garlinghouse gibi bazı kripto paraların hayatta kalacağınız ama çoğunun yok olacağını belirtti.

Garlinghouse ise katıldığı konferansta kripto paraların çoğunun değerinin sıfırlanacağını dile getirerek dikkat çekti.

Brad Garlinghouse Bazı Kriptolar Yok Olacak

Goldman Sachs Teknoloji ve İnternet Konferansı‘nda konuşan Garlinghouse, kripto paralarla yalnızca spekülasyon amaçlı alım – satım yapıldığını dile getirdi. Buna bağlı olarak da değerlerinin bir süre sonra sıfırlanacağını söyledi.

Garlinghouse bitcoinin, diğer kripto paralardan farklı olduğunu, bir değer deposu olarak uzun süre tedavülde kalacağını ifade etti.

Garlinghouse Bitcoin Diğerlerinden Farklı

Ripple CEO’sunun bu şekilde düşünmesinin nedeni ise birçok kripto paranın alım – satım dışında hiçbir işlemde kullanılmaması. Buna bağlı olarak, uzun vadede var olmaları için herhangi bir nedenin olmadığını düşünüyor. Örneğin; Ripple uluslararası ödemeler için bankaların dikkatini çekmiş durumda. Stratis, finans kuruluşlarına hizmet vermeyi planlayan bir blockchain projesinin ürünü. Garlinghouse’un beklentilerine göre böyle amaçları olmayan kripto paralar yok olacaklar.

Ripple para birimi XRP’nin değerine baktığımıza ise 1 doların hemen altında işlem gördüğünü söyleyebiliriz.

Ripple 1 Doların Hemen Altında

Ocak ayında 3,32 dolar ile rekor kıran XRP, piyasa değeri bakımından üçüncü en büyük kripto para olarak karşımıza çıkıyor. 40 milyar doları aşan piyasa değeri ve birkaç büyük bankanın güvenini kazanmış olması Ripple’ı değerli yapmaya devam ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum