Yatırım yapmaya başla!

Yatırım Gurusu Jim Rogers’dan Bir Sonraki Ekonomik Krizin Boyutu Hakkında Uyarı!

Ünlü finans uzmanı Jim Rogers, önümüzdeki küresel ekonomik krizin şimdiye kadar gördüklerimiz arasında en ağırı olacağını ve gerekli önlemlerin alınması gerektiğini belirtti.
Yatırım Gurusu Jim Rogers’dan Bir Sonraki Ekonomik Krizin Boyutu Hakkında Uyarı!

Yatırım tavsiyeleri ve başarılı öngörüleri ile finans dünyasında en tanınmış kişiler arasında yer alan Amerikalı ekonomist Jim Rogers, dünyanı önümüzdeki global ekonomik kriz hakkında uyardı. Gerçek Ekonomi programına katılan ve yöneltilen soruları yanıtlandıran Rogers, bir sonraki yaşanacak küresel krizin bugüne kadar yaşananlar arasında en ağırı olacağını söyledi.

Jim Rogers: 2008 yılından bu yana her alandaki borçlar katlanarak artış gösterdi.

2008 küresel krizinde tüm dünya olarak çok fazla problem yaşadığımızı ve her yerde borç olduğunu anlatan ünlü yatırım uzmanı, o tarihten beri var olan borçların katlanarak daha da yüksek bir seviyeye geldiğini belirtti. Sadece ABD Merkez Bankası’nın son on yılda bastığı para miktarının %500 artış gösterdiğini söyleyen Rogers; “Bu yüzden bir sonraki çöküş benim hayatımdaki en kötü kriz olacak.” yorumunda bulundu.

Dünyanın tanık olacağı bir sonraki krizde bazı kuruluşların yok olacağını söyledi.

2008 yılı küresel krizin döneminde ABD merkezli olan Bear Sterns ve Lehman Brothers gibi bankaların yok olduklarını ve önümüzdeki krizde de benzer kuruluşların yok olacağını aktaran Rogers, hiç görülmemiş büyük sürprizlere tanık olunacağını ekledi. Dünya genelinde kıtlıklar, toplumsal olaylar ve banka kapanmalarının yaşanacağını anlattı. Oldukça çarpıcı yorumlarda bulunan Rogers, olası bir kriz halinde Çin ve Amerika başta olmak üzere birçok ülkenin büyük sıkıntı çekeceğini sözlerine ekledi.

On yıllardır borcu olmayan Çin’in bile artık borcu olduğunu ve bu ülkenin dahi sıkıntı yaşayacağını aktardı.

Bütçe harcamalarının üzerine çıkmış, çok büyük iç borcu olan ülkelerde de şimdiye kadar görülmemiş düzeyde olumsuz koşullara tanık olacağımız konusunda uyardı. Merkez bankalarının genel tutumu konusunda eleştirel sözler sarf eden Rogers, krize karşı önlem olarak altına ve gümüşe yatırım yaptığını, yeni alımlar için de fırsat kolladığını dile getirdi.

Ciddi bir kriz zamanında altın ve gümüş piyasasının ilk çökenler arasında yer aldığını, fakat insanların panik ortamında altına yönelmelerinden dolayı fiyatların uçuşa geçtiğini ifade etti. Rogers, altın fiyatlarını yakından takip ettiğini ve gerilediği anlarda çok daha fazla alım yapmak istediğini sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum