Yatırım yapmaya başla!

Jack Dorsey’nin Yöneticiliğini Eleştiren Ünlü Kişilik, Resmen “U” Dönüşü Yaptı!

Mad Money’nin efsanevi sunucusu Jim Cramer, Jack Dorsey hakkında yanıldığını söyledi. İşte ünlü kişiliğin çarpıcı açıklamaları!
Jack Dorsey’nin Yöneticiliğini Eleştiren Ünlü Kişilik, Resmen “U” Dönüşü Yaptı!

Mad Money programının sunucusu Jim Cramer, Twitter’ın ve Square’in kurucusu Jack Dorsey hakkında hata yaptığını açıkladı. Sonuçta; büyük bir hayran kitlesi olan TV ünlüsü uzun süredir Jack Dorsey’i eleştiriyor, onu hedef tahtasına yerleştirdiği yorumlar yapıyordu.

Bu noktada; Mad Money’nin sunucusu dışında eski hedge fon yöneticisi, TheStreet, Inc.’nin kurucusu ve best seller yazarı olarak da tanınan Jim Cramer’ın Jack Dorsey’le ilgili düşüncelerinin değişmesi, haliyle dikkat çekti. Jack Dorsey’nin Twitter ile Square’i yönetmek arasında bir tercih yapması gerektiğini savunan Cramer, yeni yorumunda “hata yaptım” dedi.

Jack Dorsey’nin “part time CEO” olduğunu söylemekten çekinmeyen Jim Cramer; onun iki değil bir şirkete odaklanması gerektiğini savunuyordu.

Jim Cramer Jack Dorsey EleştirileriAncak dünkü programında Cramer, “ne biliyor musunuz, tamamen yanlış yaptım” dedi. Jack Dorsey’nin her iki şirkette de harika bir iş çıkardığını söyleyen Cramer, onun aldığından çok daha fazla krediyi hak ettiğini söylemek zorunda olduğunu belirtti.

Düşüncesini desteklemek için de Twitter ile Square’in borsada işlem gören hisselerini örnek gösterdi.

Jim Cramer Jack Dorsey'nin Yöneticiliğini Övüyor Öyle ki Cramer, 2018’in başından bu yana Twitter hisselerinin % 72 oranında arttığını, Square’in de % 77 seviyesinde yükseldiğini söyledi. Ayrıca Twitter’ın tartışmalı ve nefret dolu söylemlerle dolu bir platform olmaktan giderek uzaklaştığını belirtti. Buna ek olarak, Jack Dorsey’nin Twitter’ı milyonlarca sahte hesaptan temizlediğini de vurguladı.

Twitter’ın pek çok sosyal medya şirketinin zorlandığı para kazanma olayını da başardığını söyleyen Cramer, Jack Dorsey’i adeta yere göğe sığdıramadı.

Jacj Dorsey Twitter ve Square'i Ayna Anda Çok İyi YönetiyorDorsey’nin çıkardığı işi öven Cramer; “Bazı agresif maliyet kesintileriyle birlikte hepsini bir araya getirdiğinizde Twitter’ın karlılığı da önemli derecede iyileşti” dedi. Öte yandan; Cramer’a göre Square’in kart okuyucu cihaz üreticisinden çok yönlü ödeme hizmetleri platformuna dönüşümü, onun Twitter’a kıyasla çok daha basit bir büyüme hikayesine sahip olduğunu gösteriyordu.

Cramer ayrıca Square’in Sarah Friar’ı CFO olarak işe almasının şirket hissedarları için ciddi bir değer yarattığını vurguladı.

Jim Cramer’dan Geri Adım: “Jack Dorsey Hakkında Tamamen Yanıldım”“Buradan çıkartılacak ders; her başarılı CEO’nun bir mikro yönetici olması gerekmediğidir” diyen Cramer; son olarak Jack Dorsey’e iki tavsiyede bulundu. Bunlardan bir tanesi, Twitter’da ücretli bir hizmetin oluşturulmasıydı. Cramer, ücretli hizmete platformu tanıtım aracı olarak kullanan şirketlerin seve seve ödeme yapacağını öne sürdü.

Jim Cramer’ın Square ile ilgili önerisi ise Jack Dorsey’e bitcoin hakkında konuşmayı bırakması oldu. Çünkü Square’in kripto para girişiminin, şirketin hisseleri için en önemli etmen olmaması gerektiğini dile getirdi. Nihai olarak; Jack Dorsey’nin her şeyin ötesinde hem Twitter’ı hem de Square’i aynı anda yöneterek harika bir iş çıkardığını belirtti. Ve konuşmasını “tebrikler Jack, iyi iş çıkardın” sözleriyle noktaladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum