Yatırım yapmaya başla!

FED’in Artırımını Eleştiren Jim Cramer Yatırımcılara Altın Tavsiyesi Verdi

FED’in faiz artırımından sonra güçsüz hisseden Jim Cramer, yatırımcılara altın almalarını tavsiye etti. İşte detaylar;
FED’in Artırımını Eleştiren Jim Cramer Yatırımcılara Altın Tavsiyesi Verdi

Ünlü TV kişiliği; FED’in son faiz artırımının en kötü yanının Cramer’ın ABD ekonomisinde ciddi bir zayıflık olarak gördüğü şeyi, Jerome Powell’ın görmezden gelmesi olduğunu söyledi. Mad Money’nin efsanevi sunucusu Perşembe günü Dow Jones Endüstri Ortalaması 14 ayın en düşük seviyesine gerilerken, ekonomiyi FED’den daha iyi okuduğunu ve kendisini dinlemeyeceklerini bildiğini söyledi.

“FED’in mali bir felaketi durdurmak için agresif bir şekilde harekete geçmeye başlaması gerektiğini söylediğim 2007 yılında olduğu gibi güçsüz hissediyorum” diyen Jim Cramer, artırımı eleştirdi. Sonuçta FED Çarşamba günü faiz oranını 25 baz puan artırarak %2.00 – 2.25 seviyesinden %2.50 seviyesine yükseltmişti. Ayrıca Jerome Powell ABD gayri safi yurt içi hasıla tahmininin düşürülmesine rağmen FED’in muhtemelen 2019’da iki kez daha artırım yapacağını dile getirmişti.

İşte bu noktada Jim Cramer, Powell’ın muhakemesini sorgulayarak daha önceki açıklamalarındaki gibi artırımı yanlış bir karar olarak nitelendirdi.

 Jim Cramer FED'İ EleştirdiEkonominin, tüketici ve kurumsal harcamalardaki zayıflığın da gösterdiği gibi Ekim ayından bu yana yatıştığını söyleyen Cramer, daha fazla faiz artırımının sadece kötü bir yavaşlamaya neden olacağını kaydetti. İlaveten; Carnival Corporation & Plc ile Accenture şirketlerinin düşen hisselerinin takip edilmesi gerektiğini öne sürerek bunların daha ılıman ekonominin habercileri olduğunu bildirdi.

Altın Fiyatlarındaki Değişimi Buradan Takip Edin!

Nitekim ABD’li yolcu gemi taşımacılığı şirketi olan Carnival, Perşembe günü beklenenden daha zayıf ilk çeyrek karı tahmininde bulunmuştu.

 Jim Cramer Yatırımcılara Tavsiye Küresel yönetim danışmanlığı ve profesyonel hizmetler şirketi Accenture de kendi tahminiyle Carnival’i tercih etmişti. Burada Jim Cramer; “hisse alıyorsanız, Powell’ın yakında öğreneceği benim ise halihazırda bildiğim şey üzerine bahse giriyorsunuz demektir ki ekonomi yeterince yavaşladı” dedi ve yatırımcılara altındaki boğa piyasasını önerdi.

Bunların yanında Jim Cramer, zayıflığın er ya da geç inkar edilemez olacağını ve Powell’ın rotayı değiştirmek zorunda kalacağını şu sözlerle aktardı. “Düşünceme güveniyorum, o kadar güveniyorum ki Powell’ın rotayı tersine çevirmek zorunda kalacağından eminim. Bu belki gelecek 4 ay içinde olacak. Powell bunu yaptığında, satıştan pişman olacaksınız çünkü piyasa çok hızlı bir şekilde geri gelecek.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum