Yatırım yapmaya başla!

Facebook Hisselerini Satıp Hesabını Kapatan Jim Carrey’den Boykot Çağrısı!

Facebook, zor günler yaşamaya devam ediyor. Sosyal medya devine savaş açanlar arasına ünlü komedyen Jim Carrey de eklendi. Ayrıntılar aşağıda;
Facebook Hisselerini Satıp Hesabını Kapatan Jim Carrey’den Boykot Çağrısı!

Facebook 2018’de olumsuz haberlerle gündeme gelmeye devam ediyor. Yani sosyal medya devi için bu yıl da pek kolay olmayacak gibi. Gerçi Facebook 2017’nin 4. çeyrek sonuçları ile yükselişine devam ettiğini göstermişti fakat yapılan açıklamada kullanıcıların Facebook’ta daha az zaman geçirmesi de dikkat çekti.

Sonuçta; yeni yılda Facebook’u düzeltmek isteyen Mark Zuckerberg 2018’de blockchain teknolojisine odaklanacağını belirtti ama anlaşılan o ki ortaya çıkan sorunlar yüzünden hedeflerine ulaşma konusunda pek başarılı olamayabilir.

Çünkü ABD’li ünlü komedyen Jim Carrey bile Facebook’a savaş açanlar arasına katıldı.

Jim Carrey Facebook'a Savaş AçtıAktörlüğünün yanında yatırımcı olarak da tanınan Jim Carrey, Facebook’ta sahip olduğu bütün hisselerini satacağını açıkladı.

İlaveten; Twitter’dan paylaşım yapan Carrey, Facebook hesabını kapatacağını da belirtti.

Bu kararının gerekçesi olarak ise Rusya’nın 2016 başkanlık seçimlerine müdahale etmesini gösterdi. Facebook’un Rus müdahalesinden kazanç elde ettiğini ve bu durumu düzeltmek için hala bir şey yapmadığını belirten ünlü oyuncu, diğer yatırımcıları da Facebook’u boykot etmeye çağırdı.

Geleceğimizi önemseyen bütün yatırımcıları aynı şeyi yapmaya davet ediyorum diyen Carrey, büyük yankı uyandırdı.

Jim Carrey Yatırımcıları Boykota Davet EttiVe Jim Carrey’nin Twitter’daki paylaşımına; Facebook hesabını sildikten sonra çok daha mutlu olduğunu söyleyen pek çok kişi yorum yaptı. Kısacası; ünlü aktörün boykot çağrısı, Facebook’un karşısında olanların sayısını bir hayli arttırdı.

Yeri gelmişken; Facebook karşıtı olan bir kampanyadan daha kısaca bahsetmek isterim.

Facebook Karşıtı Hareketler Hızla ArtıyorZira geçen gün manşetlere oturan habere göre Facebook ve Google’ın eski çalışanları yaptıkları şeyi yıkmak için savaş başlatmış, teknolojinin zararlarına karşı farkındalık yaratma çabalarıyla dikkat çekmişlerdi.

The Truth About Tech isimli bu kampanyanın eski Silikon Vadisi çalışanları tarafından desteklenmesi olay yaratmıştı. Kısacası; yatırımcısından geliştiricisine varana kadar pek çok kişinin teknoloji devlerine karşı savaş başlatması, giderek endişelendirici bir hal alıyor diye düşünüyorum. Peki, sizin fikriniz nedir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum