Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Jha: Aralık Ayında Yatırım Yapılacak En İyi 7 Kripto Para Birimi

Kripto para piyasasında gözler Kasım ayı kapanışına çevrilmişken, Aralık'ta hangi kripto para birimlerinin fırsatlar sunacağı merak ediliyor. Detaylar haberde;
Jha: Aralık Ayında Yatırım Yapılacak En İyi 7 Kripto Para Birimi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2022 yılı kripto para piyasasının genelinde ayıların üstünlük kurduğu görülse de yılın son ayına girilirken bazı kripto para birimlerinde yükseliş hareketi görülmesi ihtimal dahilinde. Kripto analisti Shourya Jha, Kasım sonuna gelinirken Aralık 2022’de dikkat edilmesi gereken kripto para birimlerini sıraladı.

Analiste göre piyasadaki çeşitli seçenekler yatırımcıları kararsız hale getiriyor ve yanlış karar vermek çok riskli olabiliyor. Bu nedenle kripto yatırımı yapmadan önce doğru seçeneği belirleyebilmek için iyi bir analiz süreci gerekmektedir.

Dijital paralar sürekli yükselip alçalırken, kripto alanına girmek bazen çok bunaltıcı olabilir. Teknolojinin gelişmesi ve farklı uygulamalarla birlikte bu durum daha da zorlu görünebilir.

İşte Aralık ayında yatırım yapmadan önce dikkate alınması gereken en iyi 7 kripto para biriminin listesi:

Uniswap (UNI), Optimism ile İyi Getiriler Sağlayabilir

Uniswap, bulunduğu konumu ilerletmek için sürekli yeni güncellemeler oluşturmaktadır. Şu sıralar Alfa sürümünde olan Optimism’in başlatılması gündemde. Ancak hala test ediliyor ve herkesin kullanımına sunulması biraz zaman alacak.

GCM Yatırım Banner

Optimism, hızlı ve ucuz işlemler, ölçeklendirme ve herhangi bir tokenla gas ücreti ödeyebilme gibi pek çok avantajı beraberinde getirecek. Bu durum, dijital paraya yatırım yapmak için mükemmel bir zamana işaret etmektedir. Optimism, Uniswap ile birleştiğinde yatırımcılar yakın gelecekte iyi getiriler bekleyebilirler.

Ethereum (ETH) İstikrarlı Bir Yapıya Sahip

2015 yılında piyasaya çıkan Ethereum, merkezi olmayan bir platformdur. Yani tek bir kişi ya da kuruluş tarafından yönetilen bir yapıda değildir. Bunun yanı sıra amiral kripto para birimi Bitcoin’den sonra gelen en popüler kripto para birimlerinden biridir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Ethereum, oluşturulduğundan beri her zaman iyi performans gösteriyor ve bu da onu yatırım için cazip bir platform haline getirmeye devam ediyor.

Bitcoin (BTC) Her Zaman İlk Sırada

2009 yılında oluşturulan Bitcoin, merkezi olmayan bir platformda çalışan ilk token olarak nitelendirilebilir. Bugüne kadar son derece iyi performans gösterdi ve yaklaşık 318 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Bitcoin her zaman için en popüler kripto para birimlerinin başında gelmektedir. Gelecek vadeden bu kripto para birimine yatırım yapmak için her zaman doğru bir seçenektir.

Compound (COMP) Kurumsal Gelişime Açık

Compound, DeFi pazarında patlama yaşayan bir kripto borç verme platformudur. Son zamanlarda takdire şayan bir büyüme göstermektedir. Kurumsal yatırımcıların edinme fikri büyük bir patlama daha yaşamasını sağlayabilir.

Son zamanlardaki yeni ürünlerinin getirdiği politika, kurumların büyük ilgisini çekip onu kripto kredi piyasasında ön plana çıkarabilir. Bu arada belirtmek gerekir ki AAVE, teklif politikasındaki farklılıklara rağmen COMP’a zorlu bir rakip olmayı sürdürüyor.

Polygon (MATIC) Damga Vuracak!

Polygon, Ethereum üzerinde çalışan bir layer 2 blockchain teknolojisidir. Yakın bir gelecekte kripto şirketi Hermez’i satın almasıyla işlemler daha hızlı bir hale gelecek. Bu iki blok zincirin birleştirilmesinin ortaya kaliteli sonuçlar çıkarması bekleniyor.

Son iki yılda gerçekten iyi performans sergileyen MATIC , kripto evrenine aslında şimdiden damgasını vurmuş durumda. Akılda tutulması gereken önemli noktalardan birisi de Ethereum üzerindeki herhangi bir etkinin Polygon’u doğrudan etkileyecek olmasıdır.

Ripple (XRP) Dava Sonrası Yeni Fırsatlar Sunabilir

Ripple, SEC ile süren uzatmalı davasınından zaferle ayrılırsa XRP’nin fiyatı hiç kuşku yok ki bu zafer ve rahatlamadan olumlu etkilenecektir. Ripple, bankalara gereksinim duymadan birlikte daha verimli çalışmalarını sağlamak amacıyla çoğunlukla büyük finansal kuruluşlarla iş birliği yapan küresel bir para transferi platformudur. Köklü yapısıyla çok uzun bir süre piyasa değeriyle üçüncü en büyük kripto para birimi olarak listede yer aldı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Ripple, son süreçteki olumsuz gelişmelere rağmen hala ayakta ve bu da onu yatırım yapmaya değer kılıyor.

Cardano (ADA) Yatırımcıların İlgisini Çekiyor

Cardano, hisse ispatı algoritmasına dayalı (proof-of-stake) bir blockchain platformudur. Bu alanda akademik uzmanlığa sahip ekip tarafından gözden geçirilen ve geliştirilen ilk blok zinciri olma özelliğine sahiptir. Merkezi olmayan uygulamalara, şirketlere ve sistemlere benzersiz sürdürülebilirlik ve güvenlik sağlayan öncü teknolojileri birleştirmektedir.

ADA, 2022 yılını çıkışla bitirme potansiyeli taşıyan kripto para birimlerinden bir diğeridir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.