Yatırım yapmaya başla!

Jerry Seinfeld: “Suçlamaların Nedeni Netflix’ten Bölüm Başına Alacağım Ücret”

Ünlü komedyen Jerry Seinfeld, yıllarca birlikte çalıştığı Christian Charles tarafından suçlanma nedenini; "Netflix'in bana ne kadar ödeme yaptığını öğrendi" diyerek açıkladı. İşte detaylar...
Jerry Seinfeld: “Suçlamaların Nedeni Netflix’ten Bölüm Başına Alacağım Ücret”

Altın Küre ödüllü ünlü komedyen Jerry Seinfeld, Comedians in Cars Getting Coffee serisiyle ilgili suçlamaların nedenini; “Netflix’in bana ne kadar para ödediği öğrenildi” diyerek açıkladı. Zira Seinfeld, yayın hayatına 2012 yılında başlayan ve 9 sezonun ardından Netflix’e geçen Comedians in Cars Getting Coffee dizisiyle ilgili suçlamalarla karşı karşıyaydı.

Buna göre yönetmen Christian Charles, Comedians in Cars Getting Coffee’nin yaratıcısının Jerry Seinfeld değil kendisi olduğunu iddia etmişti. Dünyanın en zengin komedyenleri arasında yer alan Jerry Seinfeld ise bu suçlamaları reddetmişti. Kaldı ki Seinfeld’in yaptığı son açıklama da ünlü komedyenin doğru söylüyor olma ihtimalini fazlasıyla artırdı.

Christian Charles’ın Seinfeld’i suçladığı iddialara göre ikili Comedian projesinde birlikte çalışırken, Charles Seinfeld’e fikrinden bahsetmişti.

Jerry Seinfeld Christian Charles SuçlamalarıCharles’ın deyimiyle kendisi komedyene 67 Bug ya da Two Stupid Guys in a Stupid Car Driving to a Stupid Town isimli bir projede bahsetmiş fakat Seinfeld bunu reddetmişti. Ancak 2011 yılında ikili, Charles’ın daha önce teklif ettiği proje üzerinde Comedians in Cars Going for Coffee adıyla çalışmaya başlamıştı. Charles serinin pilot bölümünde yönetmenlik yapsa da ikili 2012’de parasal nedenlerden dolayı yollarını ayırmaya karar vermişti.

Sonrasında Charles Seinfeld’e serinin yaratıcısı olduğunu iddia ederek dava açmış, Seinfeld ise onu “yalnızca dizide çalışmış biri” sözleriyle tanımlamıştı.

Christian Charles Jerry Seinfeld SuçlamalarıDava yıllarca bir karara bağlanmadan sürüncemede kalırken seri 9 sezon devam etmiş ve nihayetinde Comedians in Cars Going for Coffee’nin yayın hakları Netflix tarafından 100 milyon dolara satın alınmıştı. Neticede; Comedians in Cars Going for Coffee basit bir konsepte sahip olsa da Seinfeld ile Charles arasındaki anlaşmazlık diziyi epey karmaşık bir noktaya götürdü denilebilir.

Keza Seinfeld davayla ilgili endişeli görünmese de bazı hukukçular Charles’ın iddialarının Seinfeld’a büyük miktarlarda tazminat ödettirebileceğini öngörüyorlar.

Comedians in Cars Going for Coffee Jerry Seinfeld'e Dava Açıldı Fakat Seinfeld, Charles’ın Şubat ayında açtığı davanın tek sebebinin Netflix’in kendisine ödediği yüksek rakamdan onun da pay edinmek istemesi olduğunu savunuyor.

Çünkü kaynaklarda Seinfeld’ın Netflix’ten bölüm başına 750 bin dolarlık ödeme alacağı yazılmıştı. İlaveten; 2016 verilerine göre dünyanın en zengin aktörleri listesinde ilk sırada yer alan Seinfeld, daha önce de benzer suçlamalarla gündeme gelmişti.

Nitekim ünlü komedyeni Seinfeld’in çocukluk arkadaşı Michael Costanza dahi suçlamıştı. Kısacası; davalara alışkın olan Seinfeld, Comedians in Cars Going for Coffee cephesinde de kendinden epey emin görünüyor ve uzun yıllar birlikte çalıştığı arkadaşını para yüzünden kaybettiği için üzüldüğünü dile getiriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum