Yatırım yapmaya başla!

Jerome Powell’dan Merkez Bankası’nın Tarafsızlığına Dair Yorumlar

ABD Merkez Bankası Başkan'ı Jerome Powell'dan FED'in tarafsızlığı ve ülke ekonomisine dair açıklamalar.
Jerome Powell’dan Merkez Bankası’nın Tarafsızlığına Dair Yorumlar

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell Merkez Bankası’nın bağımsızlığını Democratlar ile yapılan kapalı bir toplantıda yineledi ve Başkan Trump’a veya potansiyel adayları hakkında Federal Reserve kuruluna yorum yapmayacağını söyledi.

Bay Powell, rolünün apolitik olduğunu ve partinin geri çekilmesinde konuşmalarını izleyen milletvekillerine göre Merkez Bankası’nın bağımsızlığına değer verdiğini açıkça belirtti. 

Finansal Hizmetler Komitesi panelini yöneten Joyce Beatty ile röportaj gerçekleşen görüşmelerde Demokratların soruları da yanıtlandı.

Donald Trump

Jerome Powell'ı Hedef Alan Donald TrumpBaşkan Powell, bu yıl Başkan Donald Trump tarafından tekrar tekrar saldırıya uğradı. Başkan, ekonominin ve borsanın geri performansından dolayı FED’i suçladı. Powell, FED’in partizan olmadığını ve siyasi baskıyla sarsılmadığını ifade etti.

Powell, her ikisi de Başkan’ın FED kuruluna aday göstermeyi istediğini belirttiği eski restoran yöneticisi Herman Cain veya eski Trump kampanya danışmanı Stephen Moore ile görüşmeyeceğini söyledi. 

Perşembe günü erken saatlerde dört GOP senatörü, Bay Trump’ın güçlü bir yapıya siyasi bir müttefik koyma umutlarını etkili bir şekilde belirleyen Cain’in adaylığına karşı çıkacaklarını söylemişti.

İstihdam Kanadı İyi!

Jerome Powell İstihdam Kanadı İyiEkonomik cephede Jerome Powell, ABD ekonomisinin istihdam cephesinde oldukça iyi durumda olduğunu, ancak FED’in ırksal eşitsizliklerin farkında olduğunu ve birçok ailenin yüzlerce dolar harcama yapamayacağını söyledi. Başkan, ayrıca Merkez Bankası’nın bölge FED bankalarında çeşitliliği sağlama çabalarını tartıştığını da belirtti.

Bay Powell genel olarak maliye politikasını tartışmaktan uzak dururken, düşük ve orta gelirli çalışanlara yardım etmek için tasarlanan kazanılmış gelir vergisi kredisinin etkinliğine övgüde bulundu.

Powell “Tüm yükümlülüklerimizi zamanında yerine getiremeyeceğimiz düşünülemez, hatta sadece düşünülemez bir şey değil, tartışmamamız gereken bir şey.” dedi.

Yürürlüğe Giren Borçlanma

Borçlanma Yeniden Yürürlüğe Girdiİki yıllık bütçe anlaşmasının bir parçası olarak, geçen yıl askıya alınan federal borçlanma limiti 2 Mart’ta tekrar yürürlüğe girdi. Hazine, nakit tasarrufu yapmak ve tahvil sahiplerine zamanında ödeme yapmaya devam etmek için olağanüstü önlemler almaya başladı.

Kongre Bütçe Ofisi Hazine’nin, hükümetin faturalarını ödemeyi Eylül ayının sonlarına veya Ekim ayının başlarına, zaman zaman hükümetin mevcut fonunun sona ermesine kadar devam edebileceğini tahmin ediyor.

Avrupa ve Çin’deki Büyümeler Etkilenebilir

Avrupa ve Çin Büyümeleri Reaksiyon GösterebilirBay Powell ayrıca küresel ekonominin her zamankinden daha fazla entegre olduğunu, ancak Avrupa ve Çin’de büyümeyi yavaşlatmaktan endişe ettiğini belirtti. 

Ilımlı ABD büyümesinin nedenlerinin küresel büyümenin yavaşlaması, ticaret müzakereleri konusundaki belirsizliği ve Brexit çevresindeki belirsizlikten etkilenebileceği de düşünülebilir.

Milletvekilleri, Başkan Powell’ın Demokratlar kalabalığı tarafından iyi karşılandığını söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum