Yatırım yapmaya başla!

Jeotermal Enerji Girişimi Dandelion’un Kadın CEO’su 4.5 Milyon Dolar Yatırım Aldıktan Sonra Anne Oldu!

Google’ın inovasyon laboratuvarı X bünyesinde başlayan yeşil enerji şirketi Dandelion, 4.5 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı. İşte detaylar;
Jeotermal Enerji Girişimi Dandelion’un Kadın CEO’su 4.5 Milyon Dolar Yatırım Aldıktan Sonra Anne Oldu!

2017’de Google’ın X bünyesinde bağımsız bir girişim olarak başlatılan jeotermal enerji şirketi Dandelion, New Enterprise Associates liderliğinde 4.5 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı.

Ve anlaşmadan yalnızca bir gün sonra Dandelion Energy CEO’su Kathy Hannun’un anne olduğu belirtildi. Google X’in moonshot projelerinden biri olarak gösterilen Dandelion, jeotermal enerji piyasasındaki yüksek potansiyel, aldığı büyük yatırımlar ve başarılı ekibiyle dikkat çekiyor.

Jeotermal enerjiyi kullanarak evlerin ısınma ve soğutma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlatılan bağımsız girişim, aldığı yatırımlarla adından sıklıkla söz ettiriyor.

Jeotermal Enerji Girişimi Dandelion Energy 4.5 Milyon Dolar Yatırım Aldı Yenilenebilir enerjiyle hem maliyetleri azaltan hem de çok daha çevre dostu sistemler kullanan Dandelion, geliştirdiği jeotermal pompalarıyla evlerin ısınma ve soğutma gereksinimlerini karşılayabiliyor. Kaldı ki girişim, geçen yıl aldığı tohum yatırımla çok konuşulmuştu.

İlaveten; bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin jeotermal enerji piyasasının sahip olduğu potansiyel nedeniyle de epey dikkat çektiğini belirtelim.

Jeotermal Enerji Piyasası Potansiyeli Yüksek Neticede; Kathy Hannun’un ortak kurucu ve CEO olarak karşımıza çıktığı Dandelion, New Enterprise Associates liderliğinde 4.5 milyon dolar daha yatırım aldığını duyurdu. Ve bu anlaşmadan yalnızca bir gün sonra Kathy Hannun’un sağlıklı bir doğum yaparak anne olduğu belirtildi.

Bu noktada akıllara; çoğu girişimcinin kaynak toplama sürecindeki zorluklardan şikayet etme sorunsalı geldi.

Dandelion'un Ortak Kurucusu ve CEO'su Kathy Hannun Çünkü neredeyse bütün girişimciler bu sürecin çok zor olduğundan bahsederler. Hele bir de temiz enerji alanında faaliyet gösteriyorsanız, üzerine bir de kadınsanız işiniz çok daha zorlaşmaktadır.

Öte yandan; MIT Energy Initiative’in yaptığı bir araştırma gösteriyor ki ABD’li girişim şirketleri 2006 ile 2011 yılları arasında temiz enerji alanına 25 milyar dolarlık yatırım yapmışlar ve bu anlaşmalarda ki paralarının yarısını kaybetmişler.

Ayrıca Pitchbook araştırmacıları, girişim sermayesi fonlarının yalnızca % 2’sinin kadın kurucuları olan şirketlere gittiğini göstermişti.

Kadın Girişimcilerin Karşılaştığı Zorluklar Peki, teknoloji alanında faaliyet gösteren bir kadın girişimcinin yatırım alabilmesi için yapması gereken şey ne? İşte bu noktada; Kathy Hannun’un yapmış olduğu açıklamadan bahsedebiliriz. Çünkü o bu soruya, “kadınlar tıpkı özel yaşamlarında olduğu gibi profesyonel yaşamlarında da istedikleri şeyi yapmalı ve onun peşinden gitmeli” diyerek cevap vermiş.

“Hamile kaldığımda yatırımcıların ne düşüneceğine ya da iş-yaşam dengesini nasıl kuracağıma takılıp kalmadım” diyen Hannun, korkunun diğer bütün engellerden kötü olduğuna inanıyor.

Kathy Hannun Hamilelik Sürecinde Yatırım Aldı İşte bu nedenle hamilelik sürecine hayatının odak noktasına almamış ve yatırımcılara da bu konuda endişelenmemeleri gerektiğinin sinyallerini vermiş.

Bu durumu “Boşanma sürecinde bir adam olsaydım, bunu sürekli olarak yatırımcılara söylemek zorunda kalır mıydım? Tabii ki hayır.” örneğiyle açıklıyor. Ve hamileyken şirketin yatırım almasının sektör için umut verici olduğunu, risk sermayesi alanının pozitif değişime yöneldiğini söylüyor.

Sonuçta; jeotermal enerji şirketi Dandelion aldığı yeni yatırımla toplamda 6.5 milyon dolarlık rakama ulaştı. Yatırımla ilgili konuşan Hannun, Brooklyn merkezli şirketin bu fonu işe alım, satışları artırma ve yenilenebilir enerji sistemini ABD’nin New England bölgesine yaymak için kullanacaklarını belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum