Yatırım yapmaya başla!

Jennings Motor Group Spor Arabaların SUV Versiyonlarını Hayal Etti!

Jennings Motor Group, araç satışları yanı sıra onları farklı segmente dönüştürmeyi de çok seviyor. Yapılan son çalışmada spor arabalar SUV olsaydı nasıl görünürdü onu merak etmişler...
Jennings Motor Group Spor Arabaların SUV Versiyonlarını Hayal Etti!

Jennings, tarihi oldukça eskiye dayanan bir şirkettir. İngiliz şirket 100 yıllık yaşamında büyük firmaların araba ve motosiklet bayiliklerini alarak satışlarını yapmıştır. Jennings Ford, Kia, Mazda, Mitsubishi ve Seat gibi firmaların bayi ağını oluşturmuştur.

Son olarak da ilk işlerinden olan motosiklet satışına yönelik Harley Davidson ile anlaşma imzalamıştır. Şirket biraz hayal gücünü kullanarak sanırım bünyesindeki grafikerlerle spor araba dünyasında söz sahibi olan modellerin SUV versiyonları nasıl görünür diye merak etmişler. Farklı marka modellerini kaleme alarak ortaya değişik tablolar çıkartılmış.

1 Alfa Romeo SUV Konsept

Alfa Romeo SUV KonseptSanırım Alfa Romeo’nun binbir emekle ürettiği ve Nürburgring pist şampiyonu olan Stelvio-SUV anlaşılan Jennings’i tatmin etmemiş. Alfa’nın küçük spor otomobili 4C, hacimce büyümüş ve fazlasıyla gösterişli bir hale getirilmiş. Olur mu? Neden olmasın!

2 BMW i8 SUV Konsept

BMW i8 SUV KonseptÇizimlere baktığımda BMW neden baştan üretmemiş ki gibi bir düşünce geldi. Bence Amiral SUV olarak gösterdiği X7‘nin ön görünüş açısından i8’inkini kullanabilirdi. Jennings bu hibrit spor arabayı biraz ayağa kaldırmakla hayal gücünün farklı olduğunu bizlere ispatlamış.

3 Ferrari 488 SUV Konsept

Ferrari 488 SUV KonseptFerrari’nin zaten 2022 yılı için SUV planlarının olduğunu biliyoruz. Vatandaşı biraz sabırsız davranarak 488’i sıkıştırabildiği kadar sıkıştırmış. Ve ortaya sevimli, çıkması uygun olamayacak bir SUV koymuş.

4 Aston Martin V12 Vantage Konsept

Aston Martin V12 Vantageİngiliz firma aslında bir olaya şu anda parmak bastı. Aston Martin’in şu anda SUV bir modeli olmadığını düşünürsek, verdiği fikir inanılmaz oluyor. Gerçi DBX adında konsept bir SUV gösterdi ancak üretim aşamasına daha geçilmedi.

Nasıl olmuş? diyerek kendimize sorduğumuzda beynim %51 oranda güzel olacak derken birden işler tersine dönüyor ve %49’a düşüyor. Biz yine de daha düzgün bir şeyler bekleyelim.

5 Honda NSX SUV Konsept

Honda NSX SUV KonseptYapısal olarak birden gözümün önüne başka bir Japon, Mazda’nın CX-3 Crossover modeli geldi. Çizim konusunda iyi olmuş diyebiliriz.

Bence bir yetkili Honda mühendislerine böyle bir şey yapabilir miyiz diye bir soru sorulabilir! Karşılığında CEO’nun alacağı cevap “NSX kadar hızlı olsun mu?” olacaktır.

6 Ford Mustang SUV Konsept

Ford Mustang SUV KonseptFord 4×4 alanda zaten F-250, süper pick-up Ranger Raptor ve geleceği haberleri çıkan yeni Bronco gibi modellere sahip. Peki Mustang adı altında bir SUV çıksa ne olur!

Bence şekline bakınca hiçbir sakıncası olmayacağını düşünüyorum. Mustang’in son aldığı far ve ızgara şekliyle yükseltilmiş bir arazi canavarını da kaldıracak grafiklere sahip!

7 McLaren 720S SUV Konsept

McLaren 720SŞimdiden siz ne düşünürsünüz bilmem ancak 720S‘in direk olarak spor araba kalmasını yeğlerim! Mesela yolların en hayvansal arabası olan Beetle’la kaplumbağa denmesinin sebebi var. Ancak 720S’in ilginç bir hale dönüşen farlarından dolayı biz ona kurbağa demek zorundayız.

Çamurluk, cam, jant ve arkaya doğru çizgiler dışında SUV hissiyatı aldığımız bir nokta yok.  Üretilirse SUV tarzıyla belki böyle bir 720S’ide Bitcoin ile alma şansı buluruz!

8 Chevrolet Camaro SUV Konsept

Chevrolet Camaro SUV KonseptEğer ki bir spor arabayı SUV yapmak istiyorsanız, Camaro’dan feyiz alınabilir. Hatta Camaro’nun bir an neden SUV çıkmadığına da şaşırmış durumdayım. Camaro’nun keskin hatlara sahip ön yüzü, geniş ızgara yapısıyla beraber gerçek bir SUV model olmuş. Jennings listesindeki en güzel araba kükreyen ZL1 Camaro olduğunu söylemek istiyorum.

Listemizdeki araçların ortak noktaları spor araba olmaları ve hepsinin hızlı olmasıdır. Şimdi bu 8 modelin bir ortak tarafı da Jennings ile SUV modellere dönüştürülmesi oldu.

Beygir savaşlarının atlı şövalyelerinin 4×4 dönüşümüne başarılı diyebiliriz. Tabi yukarıda da yorumladığımız gibi hepsi için bu söyleyemeyeceğim. Camaro’ya SUV görünüm ne kadar yakışmışsa, McLaren 720S’e de bir o kadar yakışmamış. Yinede Jennings, sempatik işler yapmış.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum