Yatırım yapmaya başla!

Jeff Bezos Gözünü Zirveye Dikti! Yeniden Dünyanın En Zengini!

Bezos yeniden dünyanın en zenginleri listesinde zirveye oturdu. Bakalım bu sefer kaç saat durabilecek? İşte detaylar…
Jeff Bezos Gözünü Zirveye Dikti! Yeniden Dünyanın En Zengini!

Jeff Bezos başarılarla dolu hayatına bir yenisini daha ekledi. Gerçi 27 Temmuz tarihinde Amazon hisselerinin ani yükselişi ile zirveye taşınmış; ama bu saltanat sadece 8 saat sürmüştü. Ardından hisselerdeki düşüşle birlikte 2. sıraya gerilemişti. Yine Amazon hisselerinin hızlı bir performans göstermesiyle zirveye taşındı. Zirvenin değişmeyen ismi Bill Gates ise 2. sıraya düşmüş oldu.

Gerçek zamanlı verilere göre; dünyanın en zengin ismi, 93,1 milyar dolarlık serveti ile Jeff Bezos.

Gerçek Zamanlı Verilere Göre Bezos Birinci

27 Temmuz 2017 tarihinde ise Amazon hisselerinin % 1,6 oranında prim yapmasıyla Bezos’un servetin 90,2 milyar dolara yükselmişti. Yine gerçek zamanlı verilere göre dünyanın en zengin ismi olmuştu. Buna karşın New York Borsası’nın kapanışında hisselerin % 3,2 oranında değer kaybetmesiyle yeniden 2. sıraya düşmüştü.

Amazon, 3. çeyrek verilerini açıkladı ve buna göre; geçen senenin aynı döneminde göre gelirini % 34 oranında arttırdı.

Amazın 3. Çeyrek Verileri

Bu haberin yayılmasıyla birlikte Amazon hisseleri yoğun bir taleple karşılaştı. Hisse başına değer 1001 dolar oldu ve bu şirketin tarihinde görülen en yüksek değer. Doğal olarak Bezos’un cebine giren para da artmış oldu.

New York Borsası’nın açılışından itibaren 3 saat içerisinde % 13,3 oranında değer kazanan Amazon hisseleri, Bezos’un cebine fazladan 10 milyar dolar girmesini sağladı.

Amazon Hisseleri NYSE'de Yükseldi

Amazon hisselerindeki artışla birlikte şirketin piyasa değeri 528 milyar dolara yükselmiş oldu. Böylece şirket, dünyanın en değerli 4. şirketi oldu. Bezos kişisel servette Bill Gates‘i geçebildi; ama Amazon piyasa değeri konusunda Microsoft’u geçemedi. Microsoft, 645 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın 3. en değerli şirketi. 1. sırada 842,2 milyar dolar ile Apple, 2. sırada ise 716,2 milyar dolar ile Google’ın ana şirketi Alphabet yer alıyor.

Birinciliği kimseye kaptırmayan Bill Gates ise 90 milyar dolar ile 2. sırada yer alırken, tonton dedemiz Warren Buffett 80,6 milyar dolarlık serveti ile 3. sırada.

Bill Gates İkinci, Warren Buffett Üçüncü

Bezos, Amazon hisselerindeki yükselişle 3 saat içerisinde servetine 10 milyar dolar ekleyerek yeniden en zengin olmayı başardı. Merak ettiğimiz; bakalım bu sefer kaç saatliğine en tepedeki isim olacağı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum