Yatırım yapmaya başla!

Jeff Bezos Bill Gates’in Elinden “Tüm Zamanların En Zengini” Unvanını da Aldı!

Bill Gates’i dünyanın en zengini koltuğundan eden Jeff Bezos, şimdi de milyarderin elinden tüm zamanların en zengini unvanını aldı. İşte inanılmaz yükselişin hikayesi;
Jeff Bezos Bill Gates’in Elinden “Tüm Zamanların En Zengini” Unvanını da Aldı!

Son dönemin en çok konuşulan isimleri arasında yer alan Jeff Bezos, daha önce Bill Gates’in taşıdığı tüm zamanların en zengini unvanının yeni sahibi oldu. Önüne geçilemez bir yükselişle zirveye doğru ilerleyen Bezos, yeni unvanıyla gündeme bomba gibi düştü.

Haliyle akıllara sıfırdan başlayan bir girişimcinin adını nasıl tarihe yazdırdığı sorularını getirdi. İşte merak edenler için Jeff Bezos’un adım adım geçtiği basamaklar ve haberin detayları;

Geçen sene 27 Temmuz’da Amazon hisselerinde görülen rekor artışla dünyanın en zengini olan Bezos’un ilk başarısı pek uzun sürmemişti.

Bezos 8 Saatliğine Dünyanın En Zengini OlmuştuZira Jeff Bezos dünyanın en zengini unvanını sadece 8 saat taşıyabilmişti. Fakat yükselişine devam eden 27 Ekim’de Bezos yeniden dünyanın en zengini olmuştu.

Sonrasında ise Bezos’un serveti 100 milyar dolara çıkmış, böylece birinciliği garantilemişti.

Servetini 100 Milyar Dolara ÇıkarttıÖte yandan; dünyanın en zenginlerinin 1 trilyon dolar kazandığı 2017’de Bezos cebine giren 34 milyar dolar ile çok konuşulmuştu. Neticede; Amazon.com’un kurucusu Jeff Bezos başarı hikayesi ile dünyanın en ilgi çekici kişiliklerinden bir tanesi diyebiliriz.

Zira bir zamanlar tezgahtarlık, hatta paspasçılık yapan 1964 doğumlu Bezos, 1994’te ileride bir dev olacak Amazon’u kurdu.

Bezos Nerden Nereye Yükseldi?Amazon’un ilk günlerinde odun sobası yanan bir araba garajında çalışan Bezos, şirketini kurarak ne kadar doğru bir adım attığını kısa sürede kanıtladı.

İki yıl önce saatte 8,3 milyon dolar kazanarak önlemez yükselişinin sinyallerini veren milyarderin tüm zamanların en zengini unvanını almasına da şaşırmamak gerek.

Bezos Tüm Zamanların En Zengini Unvanına Sahip OlduSonuçta; Bloomberg Endeksi’ne göre dün servetini 105.1 milyar dolara çıkartan Bezos, gelmiş geçmiş en zengin insan unvanını Bill Gates’ten almış oldu. Öte yandan; unvanın daha önceki sahibi Bill Gates’in bağış yapmadığı takdirde servetinin 150 milyar dolara ulaşacağı da söylendi.

Ancak hayırsever milyarder su ana kadar 50 milyar dolara yakın parasını hayır kuruluşlarına bağışladı. Bakalım, tarihteki en zengin insan unvanının yeni sahibi Bezos da Gates kadar hayırsever çıkacak mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum