Yatırım yapmaya başla!

Jeff Bezos Servetinin Büyük Bölümünü Uzay Şirketi için Harcayacak!

Bu yılın sonuna gelmeden uzay turizmini resmen başlatmak isteyen Jeff Bezos, Blue Origin için servetinin büyük bölümünü harcayacağını açıkladı. Detaylar aşağıda;
Jeff Bezos Servetinin Büyük Bölümünü Uzay Şirketi için Harcayacak!

Önde gelen uzay şirketleri arasında olan Blue Origin, Jeff Bezos’un sınırsız denebilecek finansal gücü sayesinde testlerine devam ediyor. Öyle ki geçtiğimiz gün New Shepard isimli yeniden kullanabilir roketi sekizinci kez gökyüzüne fırlatılmış, canlı olarak yayınlanan fırlatma hem roketin hem de kapsülün belirlenen bölgeye dönmesiyle başarıyla tamamlanmıştı. Ve bu başarının ardından Bezos, gerçek uzay turizmine 2018 bitmeden başlamak istediğini bir kez daha dile getirmişti.

Neticede Elon Musk’ın Falcon 9’u kadar büyük olmasa da uzay turizmi konusundaki en önemli roketlerden olan New Shepard, tamamlanan test uçuşlarıyla beklentiyi artırıyor.

Blue Origin Roketi New ShepardZaten 112 milyar dolarlık servetiyle Forbes 2018 dünyanın en zenginleri listesinde birinci olan Bezos da her fırsatta Blue Origin’in uzay turizmini hayata geçirmeyi ne kadar istediğini söylüyor.

Bu noktada; Bezos’un Aralık ayında Blue Origin roketinin test uçuşu görüntüleri ile gündeme geldiğini ve milyarderin bu haberi Twitter hesabından gururla duyurduğunu belirtelim.

Kısacası; uzay turizminin yanında milyonlarca insan için uzay otelleri ve koloniler geliştirme hayali de kuran Bezos, tutkularının peşinden gitmeye devam ediyor.

Jeff Bezos Uzay Turizmi TutkusuNitekim kısa süre önce Blue Origin’le ilgili konuşan Bezos, uzay şirketinin yaptığı en önemli iş olduğunu dile getirdi. Amazon’un da Washington Post’un da önüne koyduğu uzay şirketine verdiği değeri fazlasıyla vurgulayan milyarder; insanoğlunun hayatta kalmasının uzay araştırmalarına bağlı olduğunu söyledi.

Ayrıca Blue Origin’i desteklemek için her yıl Amazon’dan 1 milyar dolarlık finansman sağladığını belirten Bezos, bunu yapmaya devam edeceğinin üzerini çizdi.

Jeff Bezos Blue Origin için Her Yıl 1 Milyar Dolar Finansman Yatırıyor Blue Origin’i desteklemek için Amazon’un kaynaklarını kullanacağını çünkü uzun vadede insanlık için çok önemli olan bu projeye fazlasıyla inandığını açıklayan milyarder, uzay şirketi dışında ailesiyle birlikte tatile çıkmak gibi keyifleri olduğunu da ifade etti.

Mesela; Bezos geçtiğimiz günlerde çocuklarıyla birlikte Norveç’e gidip burada bir buz otelinde kalmış ve köpek kızağı kullanmak gibi aktiviteler yapmıştı.

Buna ek olarak; Jeff Bezos servetini hayır işleri için harcayacağını da belirtmişti. Ancak dünyanın en zengin insanının parasının büyük bölümünü harcamaktan çekinmeyeceği öncelikli yere baktığımızda karşımıza Blue Origin’in çıktığını görüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum