Yatırım yapmaya başla!

Jeff Bezos: Milyarlarımı Uzaya Harcıyorum Çünkü Gezegen ve Gelecek Nesiller için Önemli

Dünyanın en zengini olan Jeff Bezos, uzaya neden bu kadar çok yatırım yaptığını anlatarak dikkat çekici açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Jeff Bezos: Milyarlarımı Uzaya Harcıyorum Çünkü Gezegen ve Gelecek Nesiller için Önemli

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre mevcut 125 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengini olan Jeff Bezos, CBS ile yaptığı röportajda dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Amazon servetinin çoğunu uzay şirketi Blue Origin aracılığıyla uzay teknolojilerinin geliştirilmesine harcayan Jeff Bezos, bunun nedenini şöyle açıkladı:

“Çünkü bunun önemli olduğunu düşünüyorum. Bu gezegen için önemli olduğunu düşünüyorum. Gelecek nesillerin dinamizmi için önemli olduğunu düşünüyorum. Bu derinden umursadığım ve tüm hayatım hakkında düşündüğüm bir şey.”

“Tutkularınızı seçmezsiniz, tutkularınız sizi seçer” diyen Jeff Bezos, astronotları izleyen bir çocukken uzaya hayran kaldığını söyledi.

Jeff Bezos Çocukken Uzay Hayran KalmışAyrıca uzay teknolojilerinin geliştirilmesinin, insanların uzun bir geleceğe sahip olması için kritik önem taşıdığını aktardı. “Biz insanlar, eğer gelişen bir medeniyete devam edeceksek uzaya gitmek zorundayız. Bir popülasyon olarak, bir tür olarak büyük hale geldik ve bu gezegen nispeten küçük. Bunu iklim değişikliği ve kirlilik ve ağır sanayi gibi şeylerde görüyoruz. Bu gezegeni yok etme sürecindeyiz. Ve güneş sistemindeki her gezegene robotik problar gönderdik – bu iyi olanı. Gezegeni korumalıyız” dedi.

Bunu gerçekleştirmek için uzayda yaşayabilmemiz ve çalışabilmemiz gerektiğini savunan Bezos, mikroişlemci gibi üretimi komplike olan cihazların uzayda daha kolay ve daha ucuza yapılacağını anlattı.

Jeff Bezos Uzay Teknoloji Kritik Önem Taşıyor Ardından bu karmaşık nesnelerin dünyaya geri gönderileceğini ve böylece şu anda dünyada bunları yapan büyük fabrikalara ve kirlilik üreten endüstrilere sahip olmayacağımızı söyledi. Sonrasında da dünyanın ikametgah için ayrılabileceğini bildirdi. Bezos bunların gerçeğe dönüşmeden önce yüzlerce yıl geçeceğini de ekledi.

İnsanların dünya ve uzay arasında yaşamak için seçim şansının bulunacağını öne süren milyarder girişimci; “Yüz yıl içinde geriye dönüp, bugün insanlara bir bilet satın alıp bir jet yolcu uçağı ile dünya çapında uçabileceğinizi söyleseydiniz, delirdiğinizi düşünürlerdi. Ancak bu, sadece 100 yıl veya daha kısa sürede gerçekleşebilecek türden bir değişim.” ifadelerini kullanan Bezos, bu yolculuğun ilk adımının uzay turizmi olduğunu belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum