Paylaşım

Jeff Bezos Severek Okuduğu Iain Banks’ın The Culture Serisini Televizyona Uyarlıyor!


 

Amazon’un CEO’su Jeff Bezos, başarılı bilim kurgu yazarı Iain M. Banks’ın The Culture konseptinin televizyona uyarlanacağını duyurdu. İşte detaylar;

Servetini her geçen gün biraz daha artıran Jeff Bezos, Iain Banks’un The Culture serisinin televizyona uyarlanacağını duyurdu. Ve çağın en yenilikçi, en güçlü ve en başarılı yazarlarından biri olarak gösterilen Iain Banks’ın Culture serisinin kendisinin de favorileri arasında olduğunu belirtti.

İkonik eserin Amazon Studios’da yayınlanacak olmasından mutluluk duyduğunu belirten Jeff Bezos, diziyi görmek için sabırsızlandığını belirtmeyi de ihmal etmedi.

Servetiyle Bill Gates’i, şirketiyle de Microsoft’u gerisinde bırakan Jeff Bezos, yükselişini sürdürmeye devam ediyor.

Iain Banks’in eserinin uyarlamasıyla da Amazon Studios’da büyük bir adım atmaya hazırlanıyor. Zira İskoç yazar modern zamanın en başarılı kalemleri arasında gösteriliyor. Hatta 1988 tarihli Oyunların Oyuncusu isimli eseri Mark Zuckerberg tarafından önerilen kitaplar arasında yer alıyor.

Yani serinin Consider Phlebas isimli kitabının uyarlamasıyla başlayacak dizinin Amazon ekranlarında büyük bir başarı yakalaması bekleniyor.

Consider Phlebas Amazon Ekranlarında Yayınlanacakİlaveten; yazarın bir hayranı olan Jeff Bezos, bu girişimiyle Netflix’in yüksek bütçeli siberpunk dizisi Altered Carbon’una bir anlamda cevap vermiş oluyor.

Amazon Studios’dan Sharon Tal Yguado da yaptığı açıklamada Holllywood’un uzun süredir haklarını almaya çalıştığı Culture serisinin ilk kitabı Consider Phlebas’ı televizyona uyarlamaktan mutluluk duyduklarını belirtmişti.

Plan B Ertertainment ile World War Z’nin yazarı Dennis Kelly’nin imzasını taşıyacak dizi, Amazon’un üye sayısını arttırmasına epey yardımcı olacak gibi!

Jeff Bezos Iain Banks’ın İkonik The Culture Serisini Televizyona UyarlıyorÖte yandan; dün tarihinde ilk kez 1500 doların üzerini gören hisseleriyle yeni bir rekora imza atan Jeff Bezos’un buna ne kadar ihtiyacı var, orası tartışılır.

Sonuçta; başarı hikayesi ile göz kamaştıran Jeff Bezos, Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre 124 milyar dolarlık servetin sahibi. Ve kendisinin rekora doymadığı düşünülürse, bu rakam ilerleyen dönemlerde daha çok artacağa benziyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın