Yatırım yapmaya başla!

Jeff Bezos Hayır İşi Projelerini Yaz Bitmeden Duyuracak!

Dünyanın en zengini olmasına rağmen adı çok fazla hayır projesinde geçmeyen ve bu nedenle eleştirilen Jeff Bezos, yaz sonunda iki tane proje duyuracağını açıkladı. İşte ayrıntılar…
Jeff Bezos Hayır İşi Projelerini Yaz Bitmeden Duyuracak!

1994 yılında kurduğu Amazon’la birlikte hızla yükselen ve geçtiğimiz aylarda Bill Gates’in elinden tüm zamanların en zengini unvanını alan Jeff Bezos, bugün Twitter hesabından yaptığı açıklamayla akıllara yeniden “Jeff Bezos ne kadar hayırsever” şeklindeki soruları getirdi.

Çünkü o, sahip olduğu milyar dolarlara rağmen hayır işleriyle gündeme gelmemesiyle, hatta kendi işçilerine dahi yardım etmemesiyle ve benzeri haberlerle gündeme gelen bir milyarder olarak tanınıyor. Öyle ki pek çok kişi Jeff Bezos’un asla Bill Gates, Mark Zuıckerberg ya da Warren Buffett gibi olamayacağını iddia ediyor.

Ancak Jeff Bezos’un bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşım; durumun kısa süre içinde değişebileceğini gösterdi.

Çünkü Amazon’un CEO’su sosyal medya hesabından, iki alanda hayır işi yapacağını ve projelerini yaz sonunda duyuracağını açıkladı. Bununla birlikte Bezos, geçen yıl kendisine fikir verenlere teşekkür ettiğini belirtti. Nitekim ünlü milyarder, 15 Haziran 2017’de Twitter takipçilerinden nereye hayır yapması gerektiği konusunda yardım istemişti.

Jeff Bezos’un bu paylaşımına kısa sürede binlerce yorum gelmiş, insanlar milyarderin hayır işi yapabileceği sayısız farklı alan önerisinde bulunmuşlardı.

Jeff Bezos Twitter Paylaşımı Hayır İşi Önerisi Örneğin gazeteci ve analist olarak tanınan John Koetsier, Bezos’a evsizler için evler yapmasını önermişti. Bunun gibi daha binlerce fikrin dile getirildiği paylaşımın meyve verdiği, Bezos’un bugünkü paylaşımda açıkça görüldü.

Aradan bir yıl geçtikten sonra hangi alanda hayır işi yapacağına karar verdiğini söyleyen Bezos söz konusu tweetinde; “beni fazlasıyla heyecanlandıran iki alanda karar kıldım ve bu projeleri yaz bitmeden açıklayacağım” ifadesini kullandı.

Ayrıca “eğer şanslıysam, hemen ardından bazı işe alım duyuruları da yapabilirim” diyerek takipçilerine teşekkür etti.

Jeff Bezos Twitter'dan Hayır İşi Projelerini Duyurdu Haliyle Jeff Bezos’un bu paylaşımı büyük yankı uyandırdı. Bazıları Amazon’u CEO’sunu duyurusundan dolayı tebrik ederken bazıları da Jeff Bezos’u iğneli sözlerle eleştirdi.

Çünkü yıllardır çuvalla para kazanan Bezos’un diğer milyarderler gibi hayır işleriyle ilgilendiği pek görülmemişti. Forbes’un gerçek zamanlı verilerine göre şu anda 141 milyar dolarlık serveti olan Bezos, çalışanlarına yaptığı eziyetlerle de gündeme gelmişti.

Öte yandan; Bezos’un bu duyuruyu servetinin büyük bölümünü uzay şirketi için harcayacağını açıklamasından kısa süre sonra yapması da dikkat çekti.

Jeff Bezos Blue Origin Her Yıl 1 Milyar Dolar HarcayacakGerçek uzay turizmine 2018 bitmeden başlamak istediğini ve Blue Origin’i desteklemek için her yıl Amazon’un 1 milyar dolarlık hissesini satacağını belirten Bezos, “yaptığım en önemli iş Blue Origin” sözleriyle uzay turizmine ne kadar önem verdiğini açıkça belli etmişti.

Ancak pek çok kişi, Bezos’un bu kadar çok parayı uzay şirketi yerine daha iyi amaçlara hizmet eden işlere harcaması gerektiğini savunmuştu. Kısacası; tüm zamanların en zengininin bugünkü duyurusu farklı yorumlara neden oldu denilebilir. Ama öyle ya da böyle olayın iyi tarafı; Jeff Bezos’un çok yakında iki farklı hayır işi projesini duyuracak olması…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum