Yatırım yapmaya başla!

Jeff Bezos Amerika’nın En Zenginler Listesinde İlk Sırada

İki haftada bir yayınlanan iş dergisi Forbes'in En Zengin 400 Amerikalı listesinde, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos 160 milyar dolarlık servetiyle birinci sırada yer aldı.
Jeff Bezos Amerika’nın En Zenginler Listesinde İlk Sırada

New York merkezli, iş dergisi Forbes 2018 yılının En Zengin 400 Amerikalı listesini yayınladı. İki haftada bir çıkarılan derginin bu yıl 37. sini yayınladığı en zenginler listesinin zirvesinde online e-ticaret devi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos yer aldı. Forbes’in derlediği verilere göre, en zengin 400 Amerikalının geçen yıl 2,7 trilyon dolar olan toplam serveti, bu yıl 2,9 trilyon dolara yükseldi. Toplam servetin yarısını ise ülkedeki en zengin 45 kişinin oluşturduğu belirtildi. Listenin ilk sıralarında ise Bezos’tan sonra Bill Gates, Warren Buffett ve Mark Zuckerberg gibi isimler yer alıyor.

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, 160 milyar dolarlık servetiyle, ABD zenginleri listesinde ilk sırada bulunuyor.

Bezos, Forbes’in Mart ayında yayınladığı dünyanın ne zenginleri listesinde de 112 milyar dolarlık servetiyle ilk sırada yer almıştı. Dünyanın en büyük online e-ticaret sitesi olan Amazon’un kurucusu ve CEO’su, serveti 100 milyar dolar sınırını aşan ilk milyarder olmuştu. Bir yılda servetini 78,5 milyar dolar artıran, geçtiğimiz günlerde söz verdiği 2 milyar dolarlık hayır işini duyuran milyarder, Amazon’un ilk çeyrek sonuçlarına göre günde 12 milyar dolar kazanıyor.

24 yıl boyunca listenin ilk sırasında yer alan Bill Gates, 97 milyar dolarlık servetiyle listenin ikinci sırasında yer alıyor.

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, tam 24 yıldır en zengin 400 Amerikalı arasında zirvede yer alıyordu. Bu yıl listede ikinci sırada yer alan Gates’i yatırım tavsiyeleri ve başarılı girişimleriyle finans dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Warren Buffett takip etti. Berkshire Hathaway’in sahibi Buffet’in serveti 88,33 milyar dolar düzeyinde. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg geçen yıla kıyasla 10 milyar dolar azalarak 61 milyar dolara gerileyen mal varlığı ile dörndüncü sırada yer alıyor. Beşinci sırada ise Oracle’nin kurucusu, 58,4 milyar dolarlık servete sahip olan Larry Ellison bulunuyor.

Çalkantılı olayları ve aldığı kararlar ile gündemden düşmeyen ABD Başkanı Donald Trump, 3,1 milyar dolar servetiyle listenin 259. sırasında yer aldı.

Geçen sene 248. olan Trump bu yıl daha da geriye gitti. Babasının, ailesinden kalan gayrimenkulleri olduğundan daha az göstererek düşük miktarda vergi ödemesini sağlayan ve birçok şaibeli olaya karıştığı iddia edine Trump için vergi kaçakçılığı suçlaması yapıldı. Trump, ABD başkanlık seçim kampanyasında tüm giderleri kendi kurduğu şirketten karşıladığını söylemişti. Fakat dün çıkan haberde ailesinden bu güne kadar 413 milyon dolar aldığı öğrenildi. İlk beşten sonra en zengin Amerikalı listesinde yer alan isimler sırasıyla şöyle; Larry Page 83,8 milyar dolar, Charles Koch 53,5 milyar dolar, David Koch 53,5 milyar dolar, Sergey Brin 52,4 milyar dolar ve Michael Bloomberg 51,8 milyar dolar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum