Yatırım yapmaya başla!

Jeff Bezos Dünyanın En Zengin İnsanı Unvanını 8 Saat Taşıyabildi!

Dün gece dünyanın en zengin insanı olarak yatıp, ertesi günün sabahında ise ikinci olarak uyanan bir adam: Jeff Bezos! Amazon'un kurucusu "en zengin insan" unvanını sadece 8 saat koruyabildi!
Jeff Bezos Dünyanın En Zengin İnsanı Unvanını 8 Saat Taşıyabildi!

“Zenginin malı, züğürdün çenesini yorar” diye boşuna dememişler. Milyar dolarlık servetleriyle dünyanın en zengin insanı olabilmek için yarışan milyarderler, kendi aralarında “bak nasıl da en zengin oldum” diye konuşuyorlar mıdır bilinmez. Fakat bizim gündemimizden düşmedikleri kesin.

Dün itibariyle dünyanın en zengin insanı unvanını Microsoft’un kurucusu Bill Gates’ten “kiralayan”, Jeff Bezos, bu unvanı sadece 8 saat taşıyabildi. Amazon’un kurucusu Bezos, adeta 23 Nisan’larda 1 günlüğüne bakan koltuğuna oturan çocuklar gibi 8 saatliğine dünyanın en zengini tahtına oturdu. Fakat bugün New York borsasının kapanmasıyla birlikte yeniden Bill Gates zirvedeki isim oldu.

Jeff Bezos Dün Akşam Dünyanın En Zengini Oldu!

Jeff Bezos Dün Akşam Dünyanın En Zengini Oldu!Geçtiğimiz yıl Forbes, dünyanın en zengin ismini belirlemişti. Açıklanan verilerle Bill Gates zirvede yer almış, İspanyol tekstil devi Zara’nın sahibi Amancio Ortega ise ikinci olmuştu. Listede Gates’in “akıl hocası” olarak görülen Warren Buffett üçüncü, Carlos Slim Helu dördüncü ve dün itibariyle gündeme oturan Jeff Bezos ise beşinci sıraya adını yazdırmıştı.

Fakat dün itibariyle bu liste değişti. Akşam saatlerinde borsanın kapanmasıyla birlikte flaş bir duyuru yapıldı. Amazon hisselerinin %1.6 prim yapmasıyla, Bezos dünyanın en zengin ismi olmuştu. Bill Gates 90 milyar dolarlık servetiyle ikinci sıraya gerilerken, Bezos ise servetini 90.2 milyar dolara yükseltmişti.

Amazon Hisselerinin Sert Düşüşü Zirveyi Değiştirdi!

Amazon Hisselerinin Sert Düşüşü Zirveyi Değiştirdi!Fakat Bezos’un zirvede kalması sadece 8 saat sürdü ve Bill Gates, Bezos’a birkaç saatliğine kiralamış olduğu koltuğa yeniden oturdu. New York borsasının kapanmasıyla birlikte Amazon hisseleri %3.2 oranında değer kaybederek, sert bir düşüş yaşadı.

Amazon’daki Sert Düşüşün Nedeni!

Amazon'daki Sert Düşüşün Nedeni!Sadece bir günde Amazon hisselerinin böylesine agresif bir şekilde değer kaybetmesine, şirketin net karında yaşanan sert düşünün neden olduğu belirtiliyor. Yılın ikinci çeyreğinde net karında %77 azalma yaşayan Amazon’un karı 197 milyon dolara geriledi. Geçen yılın ikinci çeyreğinde ise şirketin karı 857 milyon doları bulmuştu.

Bill Gates ve Bezos’un Anlık Servetleri!

Bill Gates ve Bezos'un Anlık Servetleri!Yaşanan değer kaybıyla birlikte Jeff Bezos yeniden ikinci sıraya geriledi. Forbes’un “Gerçek Zamanlı Dünyanın Milyarderleri Listesi” de yenilendi. Şu anda Forbes’daki anlık verilere göre; Gates, 89.8 milyar dolarlık servetiyle ilk sırada, Amazon hisselerindeki düşüşle Bezos ise 88.7 milyar dolarlık servetiyle ikinci sırada yer alıyor. Listenin üçüncü sırasında Amancio Ortega, dördüncü sırasında Warren Buffett ve beşinci sırasında ise Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg bulunuyor.

“Küçük” farklarla devam eden zirve yarışı, önümüzdeki günlerde daha da kızışacak gibi görünüyor. Peki, Bezos’un sadece 8 saatliğine dünyanın en zengini olması konusunda sizlerin düşünceleri nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum