Yatırım yapmaya başla!

Jeff Bezos Blue Origin Roketinin Başarılı Test Uçuşuyla Uzay Turizmine Göz Kırptı!E-ticaret devi şirketi Amazon’la sürekli gündeme gelen Jeff Bezos, hepimizin bildiği gibi her geçen gün daha da büyüyor. Zira 100 milyar dolarlık serveti ile birinciliği garantileyen girişimcinin şirketinin hisse değerleri hızla artıyor. Hatta bu noktada, Apple’ın eski CEO’su John Sculley teknoloji devi hakkında “Amazon dünyanın ilk 2 trilyon dolarlık şirketi olacak” demiş, yaptığı yorumla epey ilgi uyandırmıştı.

Kısacası Amazon; başarısı, hisse değerleri, sahibinin serveti ve sunduğu yenilikleriyle her daim gündemde yer eden bir şirket! Ancak şimdi bahsedeceğimiz konu e-ticaret devi Amazon değil, akıl almaz başarı hikayesi ile tanınan Jeff Bezos’a ait başka bir şirket! Evet, bu yıl birkaç kez dünyanın en zengini unvanını alan Jeff Bezos’un bir de Blue Origin isimli uzay şirketi var.

Blue Origin yatırımları konusunda epey cömert davranan Jeff Bezos, uzay şirketi ile çocuklarının hayallerinin peşinden gitmeye devam ediyor. Tam da bu noktada; uzun süredir Blue Origin’le gündeme gelmeyen Bezos, Crew Capsule 2.0’nin New Shepard üzerindeki ilk uçuş testiyle heyecan yarattı.

Jeff Bezos, Başarısını Twitter’dan Böyle Duyurdu! 

Uzaya yolcu taşıyacak kapsülün son hali ile kalkış – iniş videoları ile tüm dünyanın ilgisini çeken Blue Origin’in roketi test uçuşunda 98.16 km’ye kadar yükseldi. Kalkış ve iniş olmak üzere toplamda 10 dakika 6 saniye süren test uçuşu, başarılı bir şekilde tamamlandı. İlaveten; Crew Capsule 2.0’nin 3200 km/h maksimum çıkış hızına ve Dünya’ya dönüşte 4.582 km/h azami iniş hızına ulaştığı belirtildi.

Diğer taraftan; 2018 yılında uzay turizmine başlamayı hedefleyen Blue Origin’in 6 yolcu kapasiteli kapsülünün büyük pencereleri ile yankı uyandırdığını da söyleyelim. Yolculara unutulmaz bir uzay deneyimi yaşatmayı amaçlayan şirket, milyonerlerin yeni oyuncağı olacak gibi duruyor.

Neticede; eski zamanların tersine bugün zenginler deneyim satın almak için para harcıyor. Haliyle Blue Origin’in hedeflediği uzay turizmi de bunun için harika bir yol olacak. Kaldı ki Bezos’un hayalleri arasında sadece insanları uzaya taşımak değil, orada oteller kurmak ve koloniler geliştirmek de var. Zaten bu nedenle kendisi geleceğin seyrini değiştirebilecek milyarderler arasında yer alıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum