Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Jeff Bezos 19 Milyar Dolarlık Kaybıyla Zuckerberg’in Rekorunu Kırdı!

Dünyanın en zengini Jeff Bezos, iki günde 19.2 milyar dolar kaybetmesiyle Zuckerberg’in rekorunu kırdı. Detaylar haberinizde;
Jeff Bezos 19 Milyar Dolarlık Kaybıyla Zuckerberg’in Rekorunu Kırdı!
Yorum

Üçüncü çeyrek sonuçlarında yatırımcılara istediklerini veremeyen Amazon Cuma günü piyasa değerinden 68.1 milyar dolar kaybetmiş ve Microsoft’un elinden aldığı unvanı yeniden Bill Gates’in şirketine kaptırmıştı. Jeff Bezos da Cuma günü 11 milyar dolar öz sermaye değeri kaybetmiş, söz konusu haberler piyasalarda yankı uyandırmıştı.

İşte bu noktada, Jeff Bezos’un 2 günde 19.2 milyar dolar kaybetmesi tüm manşetlerin başlıklarını süsledi çünkü Bezos’un kaybının, Zuckerberg’in kayıp rekorunu bile kırdığı görüldü. Buna göre Amazon’un hisseleri Pazartesi günkü açılışta da düşmeye devam ederek 1517 dolarlara kadar geriledi.

2 günde yüzde 14’ü bulan düşüşün ardından Bezos’un servetinden de 19.2 milyar dolar eksilmiş oldu.

Jeff Bezos 2 Günde 19 Milyar Dolar Kaybetti Hala dünyanın en zengin ismi olsa da Bezos’un yaşadığı kayıp sonrasında koltuğundan ettiği ikinci sıradaki Bill Gates’e çok daha fazla yaklaştığı aktarıldı. Keza Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Jeff Bezos, daha fazla ticaret gerilimi endişelerinden kaynaklanan küresel piyasa satış dalgası arasında 2 günde 19.2 milyar dolar kaybetti.

Öte yandan Bezos’un Zuckerberg’in Temmuz ayında yaşadığı 16.5 milyar dolarlık kayıp rekorunu kırmasına dikkat çekildi.

Bezos Zuckerberg'in Rekorunu Kırdıİlgili haberde ayrıca teknoloji stoklarının Nisan’dan bu yana en düşük seviyesine gerileyen Nasdaq Bileşik Endeksi ile Pazartesi günkü düşüşleri yönettiği belirtildi. Amazon hisseleri Cuma günkü yüzde 78’lik düşüşün üzerine yüzde 6.3 daha düşerek, Bezos’un geçen ay başında 167.7 milyar dolar olan servetini 128.1 milyar dolara geriletti.

Kaldı ki Pazartesi günkü 8.2 milyar dolarlık kayıp, dünyanın en zengin 500 kişisinin sıralandığı Bloomberg Endeksi’nde en büyük vuruş olmuştu.

Jeff Bezos Bloomberg Milyarderler Endeksi En Büyük Düşüşü YaşadıMeksikalı telekom kralı Carlos Slim’in 2.5 milyar dolarlı düşüşü ise günün ikinci en büyük kaybı olarak kayıtlara geçti. Microsoft’un kurucusu Bill Gates ise 558.3 milyon dolar kaybetti ve bu da servetini 92.8 milyar dolar seviyesinde kıldı.

Diğer taraftan Amazon’un 2 günde yüzde 14 değer kaybetmesi, şirketin Şubat 2014’ten bu yana gösterdiği en kötü performans olarak kaydedildi. Tüm bunların yanında, Pazartesi günü teknoloji şirketlerinin genel olarak çalkantılı bir performans gösterdikleri, örneğin IBM’nin Red Hat’ı satın alma duyurusundan sonra Red Hat hisseleri artsa da IBM hisselerinin yüzde 4.1 oranında düştüğü aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu