Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Jeep Wrangler TomaHawk’tan Sonra Loco Hauk JK 6X6’ya Dönüştürüldü!

Genellikle Jeep markası modelleri üzerinde akla gelmeyecek çalışmalar yapan Hauk Dizayn, bu sefer Wrangler'i fazladan tekerlekli bir lokomotife dönüştürdü. İşte detaylar...
Jeep Wrangler TomaHawk’tan Sonra Loco Hauk JK 6X6’ya Dönüştürüldü!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Şu anda firmaların ne yapmaya çalıştığını veya başka bir dille “tatmin olma” yollarının değiştiğini görüyoruz. Tuning firmaları bir aracı gözüne kestiriyor ve aynı araç üzerinden başlıyorlar kafa karıştırıcı çalışmalara. Mesela sizlere daha önce sunduğumuz Wrangler Tomahawk 6×6’yı buradan incelerseniz, daha iyi anlayabilirsiniz.

Yalnız şimdi ki Wrangler ne 6×6 olması ne de başka bir özelliğinden dolayı konuğumuz oldu. Hauk Dizayn Wrangler’in sırtına öyle bir şey yükledi ki kırk yıl düşünsek aklımıza gelmez. Evet Wrangler Lokomotif dizaynıyla hayret verici şekillere büründürülmüş.

Jeep’in sağlam şasisi üzerine yük açısından her şey koyulmuş.

hauk loco wrangler karoseri

Acaba bu araba off road sporunun hangi evresine katılabilir? Sorumuzu sorduktan sonra bakalım ön kısımda neler yapılmış. Hauk Wrangler’in farları değiştirilip, gövdesi tren tonlarında siyahına boyanmış. Sanırım sıkıştığınız yerde büyük kayaları iteleyin diye de içine vinç yerleştirilen tampon takılmış.

Wrangler’in XXL seçeneğine her bir parçasının uygun olmasına özen gösterilmiş.

hauk loco wrangler profli

GCM Yatırım Banner

Büyük seçim uygulaması en çok lastiklerde belli oluyor. Ölçüleri belli değil ancak tahmini olarak 45″ olarak düşünüyoruz. Çamurluklara yapılan vidalama işlemlerinden sonra iyice tren gibi gözüktürülmüş. Arkaya doğru gittiğimizde aynı ebatlarda 4 lastik daha karşımıza çıkıyor. Esnek şasisi üzerine yapılan ve zorlu arazi aşımları için özel süspansiyon nakli yapılmış.

Seyyar trenimizin arka kısmına baktığımızda olayın burada koptuğunu gördük.

hauk loco wrangler arka görünümü

Yani baya bildiğimiz lokomotif kazanı alınıp koyulmuş. Bunun süs olduğunu zannediyorsanız, biraz sonra vereceğimiz motor değerlerinden sonra gerçek olduğunu anlayacaksınız. Kazanın üzerine belirgin renklerle logo yapıştırılmış. Ve üzerinde basınç göstergesi unutulmamış.

Madem bir tren modeli yaptık iç kısmını da buna uyduralım demişler.

hauk loco wrangler iç mekan yapisi

Şu an iç kısımda yapılanlar gayet sempatik ve amaca uygun. Direksiyon ile başlayan modifikasyon, orta panele kadar değiştirilerek gidilmiş. Tam ortaya basınç ekranı, düğmeler aynı kazan tekerliği gibi ve kazanı aktif edecek kollar özenle yerleştirilmiş. En çok komiğime giden de cam açma çemberleri!

Hauk Loco’nın normal duran ancak içinde fırtınalar kopan motoruna bakalım.

hauk loco wrangler motoru

Baktığımızda her şey standart duruyor. Olağan 140 hp‘lik dört silindirli bir motor mevcut. Her türlü arama kurtarma birimine uygun olacak bu Wrangler’in 3.390 nm torkunu duyduğumuzda motor bilgimiz orada bitti! Arka kısmında gördüğümüz tankta 210 litre su taşıyan Wrangler, buhar gücüyle o torku çıkartıyor. Sanırım bu açığa çıkan güç 800 psi‘lik kazan basıncından doğuyor.

Kazanını saymadığımızda bu tip hangi araçları görmüştük bakalım. Birincisi Çinli firmanın yaptığı Tomahawk ve sonrasında Hennessey VelociRaptor 6×6‘yı görmüştük. Hepsinin de mühendisliğine hayretle baktık. Peki Hauk Loco’ya hangi gözle bakmamız gerekiyor?

6×6 olayında bence zirve bu araç. 2008 Jeep Wrangler’i al, fazladan 2 tekerlek tak buda yetmemiş bagaj kısmına kazan yerleştir! Hauk Dizayn iç, dış ve motorda yaptıkları için bravodan fazlasını hakediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.