Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Jeep Grand Cherokee Trackhawk vs Dodge Challanger Hellcat: Hennessey’ciler Savaşıyor!Jeep Grand Cherokee Trackhawk vs Dodge Challanger Hellcat: Hennessey’ciler Savaşıyor!

Hennessey’in artık ne olduğunu ve neler yapabileceğini senelerdir iyi bir şekilde öğrendik. Karşılaşmamız bu sefer kalp çarpıntısı yapabilir. Ortam oldukça eşit ve rakipler kendi sınıfları için ringe çıkıyor. Amerikalı markalar ortak bir ruh taşıyor olsa da yarışta birisi daha avantajlı. Çünkü o dünyanın en hızlı SUV’u seçilen Jeep Grand Cherokee Trackhawk!

Maksimum süratte lider olan Venom F5’in oluşturanlar, haliyle arabalarını ufak güçlerle beslemeyecektir. Her ikisinde de 6.2L V8 supercharged entegreli. Bu motorla neler yapılabilir siz hayal edin. Normal asfalt kalkışlarında Cherokee 3.5 saniyede 0-100 arasını tamamlayabiliyor. Keza Challenger Hellcat’de ona yakın!

Lastik kokusuna oldukça maruz kalacağınız bu yarışta, start verilmesiyle Jeep tarafından ortalığa çıkartılan g kuvvetini biz izlerken hissettik. AWD avantajını kullanan Trackhawk, Hellcat’in çırpınmalarına kulak asmıyor.

Yüksek hacim deyince aklımıza gelenlerden ilki olan HEMI motor, Challanger’ı SUV kardeşine karşı geride bıraktı. Aslında yarış fazlasıyla keyifli oldu. Şu da var; Jeep Grand Cherokee Trackhawk bu aralar Lamborghini Urus’un hız rakamlarına takılmış olabilir.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur