Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

JCR, Doğan Holding’in Uzun Vadeli Kredi Notunu “BB” Olarak Teyit Etti

JCR Avrasya, Doğan Grubu’nun kredi derecelendirmesini yaparken, güçlü marka bilinirliği ve yüksek pazar payı olan iştiraklere sahip olmasının avantajlarına değindi.
JCR, Doğan Holding’in Uzun Vadeli Kredi Notunu “BB” Olarak Teyit Etti

Kredi Derecelendirme Kuruluşu JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş, Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. hakkındaki değerlendirmesini paylaştı. Yapılan açıklamaya göre şirketin uzun vadeli uluslararası yabancı ve yerel para notu “BB”, görünümü durağan oldu.

Uzun vadeli ulusal notu “AAA”, kısa vadeli yerel ve yabancı ulusal notu ise “B” olarak paylaşıldı.

Değerlendirme yapılırken şirketin yüksek düzeyde nakitinin bulunması ve likit pozisyonda yatırım portföyüne sahip olması, grup şirketlerinin yüksek büyüme avantajlarından yararlanması gibi artı özelliklere vurgu yapıldı.

Doğan Grubu’nun yatırım portföyünü çeşitlendirdiği, farklı sektörlerden düzenli temettü kaynaklı gelir akışının yaratıldığı, yüksek pazar payına sahip iştiraklere sahip olduğu, kurumsal yönetim uygulamalarının yüksek uyum düzeni özeliklerini bulundurduğu eklendi.

Doğan Holding hisse senedi fiyatı, Salı günü %1,12 değer kazancıyla kapandı.
Doğan Holding Hisseleri %1,12 Artıda Kapandı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Borsa kodu DOHOL olan hisseler dün 2,65 – 2,73 arasında hareket ettikten sonra, kapanışta 2,70’yi gördü. Hisseler günün ilk saatlerinde yükselip, ardından yatay pozitiflikte hareket etti.

Son bir hafta içinde %5, bir ayda %8,5 oranında değer kaybetti. Yıllık bazda yatırımcısının elindeki miktarı %23 artıran Doğan hisseleri, bu süreçte 1,73 – 4,17 lira arasında işlem gördü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum