Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coca-Cola JCR Tarafından Değerlendirilirken Hisseleri Zirveyi Test Etti

Coca-Cola İçecek hisseleri tarihi rekoruna en yakın seviyeye çıksa da günlük bazda ekside fiyatlanıyor. Yatırımcılar JCR derecelendirmesine odaklandı.
Coca-Cola JCR Tarafından Değerlendirilirken Hisseleri Zirveyi Test Etti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

JCR Eurasia, Coca-Cola İçecek A.Ş. ve bağlı ortaklıkları hakkında değerlendirmesini tamamladı. Yapılan derecelendirmemim detayları Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyuruldu.

Kurum, Coca-Cola’nın uzun vadeli uluslararası yerel ve yabancı para kredi notunu “BBB” olarak açıkladı. Not görünümü durağan olarak bildirildi. Uzun vadeli ulusal kredi notu AAA (Trk) oldu. Kısa vadeli uluslararası yabancı para notu A-3, görünümü de durağan olarak açıklandı.

Kredi değerlendirmesi yapılırken, FAVÖK marjı ve kar marjlarının yukarı yönlü trendinin olumlu katkısına değinildi. İç sermaye üretimi ile desteklenen yüksek öz kaynak düzeyi ve nitelikli varlık yapısını destekleyen ağırlıklı likit varlıkları gibi hususlara bakıldığı bildirildi.

Coğrafi yaygınlık sayesinde çeşitlendirilmiş gelir akışı, pazar liderleri arasında yer almaları, farklı ülke risk unsurlarına maruz kalan gelir kompozisyonu, ağırlıklı olarak dolar bazlı borç yapısı nedeniyle uyumsuzluğa neden olan çeşitlendirilmiş döviz gelirleri, salgının şiddetlendirdiği küresel ekonomik yavaşlama gibi konular da ele alındı.

Şirket hisseleri (CCOLA) saat 17.00 itibarıyla %0,47 değer kaybıyla işlem görüyor.
Coca-Cola Hisseleri Satıcılı Bir Gün Geçiriyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Sektörün lider isimlerinden olan Coca-Cola İçecek, dünkü işlemleri 84,65 liradan bitirdi. 30 Temmuz’a 83,9’dan başladı. Saat 11.00’de 85 lirayı gördü. Bu fiyat 85,34 olan tarihi zirveye en yakın seviye olarak kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Hisseler haftalık bazda %4’e yakın pozitif getiri sundu. Hareket aralığı 81,35 – 85,00 şeklinde gerçekleşti. Aylık bazda yatırımcısına %8,48 kazandıran hisseler en düşüğü 76,15 lira ile 2 Temmuz’da kaydetti. Yıllık kazancı ise %95’i aşmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.