Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JCR Avrasya Emlak Konut’un Uzun Vadeli Kredi Notunu “BB” Yaptı

Kredi derecelendirme kuruluşu tarafından not değerleri paylaşılan Emlak Konut GYO hisseleri %1,40 düşükten işlem görüyor.  
JCR Avrasya Emlak Konut’un Uzun Vadeli Kredi Notunu “BB” Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

JCR Avrasya Derecelendirme, bugün Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve Maspo Enerji Sanayi ve Ticaret’ten sonra Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. hakkındaki değerlendirmesini yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayımlanan bilgiye göre kurum Emlak Konut’un uzun vadeli uluslararası yabancı ve yerel para kredi notunu BB olarak belirledi. Görünümü durağan olarak paylaşıldı.

Kısa vadeli uluslararası yabancı ve yerel para kredi notu B, görünümü ise durağan oldu. Şirketin ortaklarından bağımsızlık notu A, kısa vadeli ulusal kredi notu “A-1+ (Trk)”, uzun vadeli ulusal notu AAA (Trk) şeklinde.

Değerlendirme yapılırken ele alınan kriterlerde, yabancı yatırımcıların gayrimenkul sektörüne olan talebi dikkate alındı.
Emlak Konut Hisse Senedi %1,42 Ekside Fiyatlanıyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Açıklamada Emlak Konut’un faaliyetlerinin önemli kısmını özkaynaklarından finanse etmesi sonucunda, kaldıraç seviyesinin düşük olduğu belirtildi.

Güçlü birikim sayesinde aktif birikiminin devamlı olarak artış gösterdiği, kurumsal yönetim ilkelerine yüksek düzeyde uyumlu olduğu ifade edilirken, yüksek konut kredi oranlarının yeni konut talebini sınırlaması ile birlikte fon oluşturma seviyesine etkisi gibi faktörler de derecelendirme yapılırken baz alındı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin EKGYO koduyla işlem gören hisse senedi, saat 16.05’te %1,42 eksiden fiyatlanyor. Hisselerde gün içinde çok fazla hareketlilik yaşanmadı. Sabah açılışı 2,12 liradan yaptıktan sonra 2,09 – 2,13 arasında dalgalandı.

Günü düşüşle kapatmaya hazırlanan Emlak Konut hisseleri, beş günlük işlemlerde %1,5 yükseldi. Aylık getirisi %10, yıllık getirisi ise %13,5 oranlarında oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.