Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JCR Avrasya Doğuş Oto’nun Kredi Notunu Güncellerken Hisseleri Düşüyor

Doğuş Otomotiv hisseleri %9'a yakın kayıpla işlem görürken, JCR Eurasia tarafından kredi notu görünümünü güncelleyen rapor yayımlandı.
JCR Avrasya Doğuş Oto’nun Kredi Notunu Güncellerken Hisseleri Düşüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yurt içi piyasalar için kötü bir hafta başlangıcı yaşanırken, Borsa İstanbul’da büyük kayıplar gerçekleşiyor. Borsanın önde gelen hisselerinde %10’a yakın kayıplar görülürken, birçok hissede devre kesici sistemi aktif hale geldi. Doğuş Oto hisseleri ise %9’a yakın kayıpla işlem görüyor.

JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. ise Doğuş Otomotiv için kredi notunu ve görünümünü güncellediği raporunu yayımladı. Raporda şirketin uzun ve kısa vadeli ulusal derecelendirme notunu sırasıyla A+ (Trk) ve A-1 (Trk) olarak belirledi. Görünümleri de stabil olarak açıkladı.

Doğuş Oto’nun uzun ve kısa vadeli uluslararası yabancı/yerel para derecelendirme notlarını ise sırasıyla BB+ ve B olarak yayımlanırken, görünümleri için negatif etiketi verildi.

Doğuş Oto’nun DOAS kodlu hisseleri TSİ 14:15 sularında %8,44 oranında düşüşle 29,30 liradan işlem görüyor.
Doğuş Oto Hisseleri %8,44 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftaki işlemleri 32 liradan sonlandırdıktan sonra yeni haftaya 29,58 liradan başladı. Açılışın ardından 28,80 liraya kadar düşen hisseler, daha sonra bir miktar toparlanarak 29 liranın üstünde kalmaya çalıştı. Hisselerde günün en yükseği ise 30,48 lira ile kaydedildi.

Doğuş Oto hisselerinin fiyat performansını incelediğimiz zaman, haftalık bazda %7,33 değer kaybına işaret ettiği görülüyor. Aylık %21,56 kayıp gösteren hisseler, yıllık bazda %474,90 kazanç sağladı.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin aşağı yönlü hareketinin devam etmesi durumunda 28,5866 lirada ilk destek noktası bulunuyor. Eğer düşüş devam ederse bu noktadan sonra 27,8533 lira takip edilecek. Hisselerin direnç seviyeleri ise 30,2666 ve 31,2133 lirada bulunuyor.

JCR Avrasya’ya göre şirketin güçlü yönleri;

  • İstikrarlı nakit girişi ve güçlü FAVÖK yaratma kapasitesi,
  • Satış hacminde ve brüt kâr majında artış,
  • VDF Faktoring Sistemi ile alacakların yüksek tahsil kabiliyeti,
  • Sağlam kurumsal yönetim yapısı,
  • Marka portföyünün pozitif trendi ve güçlü pazar payları,
  • Gelirlerin alternatif hizmetler yoluyla çeşitlendirilmesi şeklinde sıralandı.
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın