Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Japonya Kripto Paraların Listelenmesini Kolaylaştırmayı Planlıyor

Yeni bir rapora göre Japonya’nın düzenleyici kurumları, kripto para kurallarını gevşetmeye yönelik adımlar atmaya hazırlanıyor.
Japonya Kripto Paraların Listelenmesini Kolaylaştırmayı Planlıyor
HABER GİRİŞ

Japonya, kripto paraların borsalarda listelenmesini kolaylaştırarak, kendi platformlarının Binance gibi diğer büyük borsalar ile daha etkin rekabet etmesini amaçlıyor. Japonya Sanal ve Kripto Varlıklar Borsası Birliği, bu yılın Aralık ayı başlarında, sanal paraları listelemek için zaten yetkilendirilmiş borsalar için daha gevşek bir tarama süreci uygulamak istiyor.

İlgili düzenleme Japonya pazarında yeni olmayan kripto paralar için geçerli olacak. Belgeye göre düzenleyiciler, Mart 2024’e kadar piyasaya yeni çıkan madeni paralar için uzun ön tarama sürecini tamamen kaldırabilir. Birliğin başkan yardımcısı Genki Oda, düzenlemenin ilk madeni para veya takas teklifleri yoluyla çıkarılan tokenleri içerebileceğini söyledi.

Ülkede Kriptoya İlginin Artırılması Amaçlanıyor

Oda, düzenlemelerin Japonya’daki kripto para piyasasını canlandırmasına yardımcı olacağını umduklarını söyledi. Japon düzenleyicilerin bu yeni adımları, yerel kripto sahnesini yenilemeyi ve yeni başlayanların pazara adım atmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Hükümet kısa süre önce kara para aklama ile ilgili yasaları revize etmek için bir kabine kararı çıkardı. Bu, kripto varlıklarının değişimini kolaylaştıran işletmelerin kullanıcı bilgilerini sağlaması ve işletmecileri bilgilendirmesini içeriyor.

Son zamanlarda, hükümet yasaları ve düzenlemeleri revize ederken Japonya büyüyen kripto sahnesini takip ediyor. Ağustos ayında yetkililer, kripto girişimlerinin ayrılmasını önlemek için vergi reformlarını uygulamayı düşüneceklerini bildirmişti.

GCM Yatırım Banner

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, Ekim ayının başlarında yaptığı açıklamasında, hükümetin yeni Web3 teknolojilerinin kullanımını teşvik etmek için çaba göstereceğini söylemişti. Kishida ayrıca NFT ve metaverse kullanımına dikkat çekmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın