Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Japonya Kripto Paraları Küresel Ölçekte İnceleyecek

Maliye Bakanlığı, dijital para birimleri için daha katı küresel kurallar geliştirmek için daha fazla kişiyi istihdam edecek.
Japonya Kripto Paraları Küresel Ölçekte İnceleyecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paraların kullanım alanlarının ve potansiyel risklerinin belirlenmesi için araştırmalar artarak devam ediyor. Ülkelerin düzenleyici kurumları daha katı kurallar uygulamak adına somut adımlar atıyor.

Japonya, dijital para birimlerini küresel ölçekte düzenleme çabalarını güçlendiriyor ve ilgili hükümet yetkililerinin daha katı kurallar uygulamak için personeli genişletmeye çalıştığı bildiriliyor. Düzenleyiciler kripto para piyasasının muazzam büyümesiyle ilgili yeni endişelerini dile getirdiler.

Sabit Paralara Karşı Uyarı Yapıldı

Sabit Paralara Karşı Uyarı Yapıldı

Yetkililer özellikle de stablecoin’lere karşı uyarıda bulundu. Japonya Maliye Bakanlığı yetkilileri, Tokyo’nun özel dijital para birimleri için daha katı kurallar geliştirmek için küresel finansal düzenleyicilerle ilişki kurmaya istekli olduğunu, G7 ve G20 grubu düzenleyicilerinin fiat sabitli sabit paralar için daha fazla düzenleme çağrısında bulunduğunu belirtti.

Bir yetkili, dijital para birimlerinin bu kadar hızlı hareket etmesiyle ilgili küresel gelişmeleri yakından takip edeceklerini ifade etti. Japon Maliye Bakanlığı’nın, sektörü dünya çapında inceleme çabalarını sürdürmek için personel artırmayı düşündüğü iddia ediliyor.

Ülkenin Finansal Hizmetler Ajansı’nın (FSA), dijital para düzenlemesini denetlemek için zaten yeni bir birim kurduğu bildirildi. FSA küresel kripto pazarlarını izlemeyi ve merkezi finansal aracılara dayanmayan blok zinciri tabanlı bir finans biçimi olan merkezi olmayan finansa odaklanacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%