Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Japonya Kripto Paralara Yönelik Katı Kurallar Getirmeyi Tartışıyor

Düzenleyici kurum yatırımcıları korumayı amaçlıyor.
Japonya Kripto Paralara Yönelik Katı Kurallar Getirmeyi Tartışıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paralar son dönemde ülkelerin düzenleyici kurumları tarafından yakından takip ediliyor. Bu da kısıtlayıcı adımları beraberinde getiriyor. Son olarak Japonya’nın düzenleyicisi Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), yatırımcılara daha iyi koruma sağlamak amacıyla kripto para birimleri için daha katı düzenlemeler getirmeyi tartışıyor.

FSA geçtiğimiz ay hükümetin dijital ve merkezi olmayan finansı denetlemesine yardımcı olmak için özel bir bölüm ve panel kurdu. Ajans ayrıca kripto para birimleri ve merkez bankası dijital para birimi (CBDC) girişimlerindeki gelişmeleri takip etmekten sorumlu olacak.

Yatırımcının Korunması Amaçlanıyor

Yatırımcının Korunması Amaçlanıyor

Mali düzenleyici, 2022 ortasına kadar yeni kripto düzenlemelerini değiştirmeyi planlıyor. FSA, yürürlükteki yeni düzenlemelerle, ekosistem içindeki gelişme ve yeniliğe zarar vermeden kripto piyasasına istikrar getirmeyi hedefliyor.

2019 revize edilen bu yasa, Japonya’daki kripto borsalarını, kullanıcının varlıklarını korumak için yeni özellikler uygulamasını zorunlu kılmıştı. Bu karar, 32 milyon dolar zarar gören Japonya merkezli bir kripto borsası olan Bitpoint’in hacklenmesi sonrası alınmıştı.

FSA geçtiğimiz günlerde kripto para birimleriyle uğraşan tüm hizmet sağlayıcıların işlem verilerini paylaşmalarını zorunlu kılacağını duyurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu