Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Japonya Kripto Paralara Yönelik Katı Kurallar Getirmeyi Tartışıyor

Düzenleyici kurum yatırımcıları korumayı amaçlıyor.
Japonya Kripto Paralara Yönelik Katı Kurallar Getirmeyi Tartışıyor

Kripto paralar son dönemde ülkelerin düzenleyici kurumları tarafından yakından takip ediliyor. Bu da kısıtlayıcı adımları beraberinde getiriyor. Son olarak Japonya’nın düzenleyicisi Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), yatırımcılara daha iyi koruma sağlamak amacıyla kripto para birimleri için daha katı düzenlemeler getirmeyi tartışıyor.

FSA geçtiğimiz ay hükümetin dijital ve merkezi olmayan finansı denetlemesine yardımcı olmak için özel bir bölüm ve panel kurdu. Ajans ayrıca kripto para birimleri ve merkez bankası dijital para birimi (CBDC) girişimlerindeki gelişmeleri takip etmekten sorumlu olacak.

Yatırımcının Korunması Amaçlanıyor

Yatırımcının Korunması Amaçlanıyor

Mali düzenleyici, 2022 ortasına kadar yeni kripto düzenlemelerini değiştirmeyi planlıyor. FSA, yürürlükteki yeni düzenlemelerle, ekosistem içindeki gelişme ve yeniliğe zarar vermeden kripto piyasasına istikrar getirmeyi hedefliyor.

2019 revize edilen bu yasa, Japonya’daki kripto borsalarını, kullanıcının varlıklarını korumak için yeni özellikler uygulamasını zorunlu kılmıştı. Bu karar, 32 milyon dolar zarar gören Japonya merkezli bir kripto borsası olan Bitpoint’in hacklenmesi sonrası alınmıştı.

FSA geçtiğimiz günlerde kripto para birimleriyle uğraşan tüm hizmet sağlayıcıların işlem verilerini paylaşmalarını zorunlu kılacağını duyurmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum