Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Japonya’da Kripto Para Borsaları Seyahat Kuralının Kademeli Uygulanmasını İstiyor

Seyahat kuralı ile borsaların müşteri verilerini paylaşmaları gerekecek.
Japonya’da Kripto Para Borsaları Seyahat Kuralının Kademeli Uygulanmasını İstiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Japonya’nın kripto para borsaları, seyahat kuralının uygulanması için son tarih yaklaşırken, kuralın kapsamını büyük jetonlarla sınırlamak için düzenleyicilerle görüşmeler yürütüyor. Seyahat kuralı belli bir sınırın üzerinde işlemleri payı müşteri verilerine düzenleyicilerin erişimini mümkün kılıyor.

Kural, G7 ve diğer 30 ya da daha fazla gelişmiş ülke için mali politika standartlarını belirleyen hükümetler arası bir kuruluş olan Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından önerildi. Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), Mart ayında sanal varlık hizmetleri sağlayıcılarından seyahat kuralını yerine getirmek için bir çerçeve uygulamasını istedi.

Japonya Sanal Varlıklar ve Kripto Varlıklar Borsası Birliği’nin (JVCEA) Nisan 2022’ye kadar kendi kendini düzenleme kurallarını getirmesi bekleniyor.

Japon VASP temsilcileri, birbirlerine kullanıcılar hakkında tanımlayıcı bilgiler göndereceğini ancak düzenleyiciye kullanıcı verilerini göndermek zorunda kalmayacağını söyledi. Bu düzenleme, kara para aklama ve terör finansmanı ile ilgili şüpheli işlemleri belirlemeyi amaçlıyor.

Seyahat kuralının uygulanması, Japonya’nın kripto borsaları için yeni bir maliyet yaratıyor. Japonya, marj ticareti için maksimum kaldıracı bu yıl 2 katına indirerek Binance ve FTX’in 20x sınırının çok altında kaldı .

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%