Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Japonya Kripto Borsalarını Rusya Yaptırımlarına Karşı Uyardı

Japonya’nın düzenleyicisi, ülkede faaliye gösteren kripto para borsalarını, Rusya’ya uygulanan yaptırımları delmemeleri konusunda uyardı.
Japonya Kripto Borsalarını Rusya Yaptırımlarına Karşı Uyardı
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası, Putin hükümetine dünyanın dört bir yanından yaptırımlar ardı ardına geldi. Bu durum kripto para dünyasında da etkisini gösterdi. Japonya hükümeti, ülkedeki kripto para borsalarını, Rusya’ya yönelik yaptırım kurallarına uymaları konusunda uyardı.

Düzenleme kapsamında yaptırım uygulanan hedeflere kripto para birimleri de dahil olmak üzere yetkisiz bir şekilde ödeme yapan kripto para borsalarının yöneticileri üç yıla kadar hapis veya borsalar 1 milyon yen para cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

Mali düzenleyici ayrıca, borsaların bu tür transferlerin şüpheli durumlarını bildirmelerini şart koşuyor. Kripto paraların Rusya’ya ve milyonerlere uygulanan yaptırımlardan kaçınmanın bir yolu olarak kullanılabileceğine dair endişeler artıyor.

Eylem, G7 ülkelerinin kripto varlıkların yaptırımları atlatmak amacıyla kullanılmasını engellemek için hareket geçmesinin ardından geliyor.

Geçtiğimiz günlerde Güney Kore’deki kripto para borsaları Rus hesaplarını engellemeye başladı. Coinbase, Binance ve Kraken gibi büyük kripto borsaları ise Rus hesapların kaldırılmasına dair talepleri geri çevirmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%